FOTBAL  »  Superliga  »  ARGEȘ - DINAMO

VIDEO CU GOLUL Faza care a făcut-o pe FC Argeș să spere la o minune » Cum a fost păcălit Dujmovic

Articol de - Publicat sambata, 03 iunie 2023 21:44 / Actualizat sambata, 03 iunie 2023 22:00

FC Argeș a deschis scorul în minutul 14 al returului barajului cu Dinamo. Șutul expediat de Costinel Tofan de la 30 de metri a fost deviat bizar, cu mâna, de Iulian Roșu.

Dinamo a început partida de la Mioveni relaxată, la adăpostul victoriei 6-1 din tur. Piteștenii au început să sfere după primul sfert de oră. Reușita care a deblocat tabela a venit în minutul 14 și a fost una stranie.

CSM Alexandria câștigă după pauză meciul cu ACS Viitorul Dăești » 5 finale excepționale pentru promovarea în Liga 2
BARAJ PROMOVARE

VIDEO CU GOLUL. Faza care a făcut-o pe FC Argeș să spere la o minune

Tofan, căpitanul gazdelor, și-a încercat norocul cu un șut de la aproximativ 30 de metri, lateral dreapta. Iulian Roșu s-a aruncat la sacrificiu pentru a bloca execuția.

Mingea l-a lovit brațul drept pe mijlocașul dinamovist, apoi a căpătat o traiectorie neașteptată. Balonul a sărit din gazonul ud, Dujmovic a avut și el o reacție târzie, iar tabela a fost deblocată.

„Centralul” Sebastian Colțescu a fost inspirat când nu s-a grăbit să fluiere hențul lui Roșu.

FC Argeș, 15 minute perfecte contra lui Dinamo

La acțiunea imediat următoare, FC Argeș a făcut 2-0. Antonio Jakolis a înscris cu un șut din interiorul careului și a reaprins speranțele piteștenilor.

Era minutul 15 și nevoie de doar 3 goluri pentru a împinge „dubla” în prelungiri.

A contribuit la 5 dintre titlurile lui CFR, iar acum e aproape de un transfer în Europa! Ar juca în preliminariile Conference League