FOTBAL  »  Superliga  »  UNIVERSITATEA CRAIOVA – FCSB 0-1

Toni Petrea a explicat schimbarea care a decis Universitatea Craiova – FCSB: „Ce era să fac?”

Articol de GSP - Publicat duminica, 08 mai 2022 21:54 / Actualizat duminica, 08 mai 2022 22:10

Toni Petrea, antrenorul celor de la FCSB, a explicat de ce l-a introdus pe Ivan Mamut, cel care a decis meciul Universitatea Craiova – FCSB 0-1.

Antrenorul roș-albaștrilor a explicat de a ales să mizeze în minutul 84 pe Ivan Mamut, care a marcat golul decisiv la doar două minute după ce a intrat pe teren, în locu lui Ianis Stoica.

Universitatea Craiova - FCSB 0-1. Rezultat MAMUT! » Echipa lui Toni Petrea bate pe final și continuă lupta la titlu
CSU CRAIOVA - FCSB 0-1

Ce a pus Toni Petrea după Universitatea Craiova – FCSB

„Am trăit foarte intens. Cred că am început foarte bine jocul, am avut o primă repriză destul bună. În partea a doua, vreo 15 minute, am cedat inițiativa și le-am permis adversarilor să ne preseze. Dar am revenit și am împins jocul către poarta lor.

A venit un gol meritat, pe final de joc, exact când trebuia. Le-a turnat plumb în ghetele adversarilor. Era o victorie meritată.

Era 0-0 și trebuie să câștigăm. Ce să fac? Să bag un fundaș? Aveam doi atacanți pe margine și am încercat să forțez pe acest final de meci. Mai erau 10 minute din joc, Ianis a jucat o repriză și ceva. Nu cred că e o problemă că l-am scos.

A fost un meci foarte disputat, a fost o presiune pusă de public. Mai aveam meciuri grele. Pentru noi, fiecare meci din play-off a fost o finală. Am câștigat destul de multe meciuri și asta mă face să fiu foarte bucuros. Mai avem două finale”, a spus Toni Petrea la Prima Sport.

Cele mai tari imagini din Universitatea Craiova - FCSB

+17 FOTO

VIDEO  Scenografie impresionantă a oltenilor în CSU Craiova - FCSB: „Vamos Craiova!”

CS Universitatea Craiova - FCSB, comentat live pe GSP.ro de Cătălin Țepelin, Ovidiu Ioanițoaia și Dan Udrea: „Când e să se alinieze planetele, apare de nicăieri un «câlcâi» pe care scrie «o dată-n viață»”

Gigi Becali a ales Biserica » Ce a făcut patronul FCSB înainte de meciul cu Universitatea Craiova

Cine rămâne în Superligă, cine pică în Liga 2 » CALCULE la retrogradare în timp real

Nu se mai ascund » Fostul fotbalist al Rapidului se iubește cu mama unui titular din Superliga