FOTBAL  »  Superliga  »  FC VOLUNTARI - GAZ METAN 2-2

VIDEO » Dramatism în play-out! Meciul FC Voluntari - Gaz Metan a fost decis în ultimele minute

Articol de GSP - Publicat duminica, 02 aprilie 2017 16:54

FC Voluntari și  Gaz Metan au terminat la egalitate, 2-2, într-un meci decis pe final.

Vezi AICI liveTEXT

FC Voluntari - Gaz Metan 2-2
Au marcat:
Voduț 28', L. Marinescu 86'/ Buziuc 41', I. Cristea 90+3- VIDEO

Cele două echipe au oferit un meci spectaculos, cu multe ocazii de gol și cu dramatism. Voduț a deschis scorul în minutul 28, cu un șut în diagonală, din colțul careului.

Buziuc a egalat pentru Gaz Metan, în minutul 41, după ce a profitat de o gafă a portarului Gavrilaș, care a ieșit hazardat.

În a doua repriză, cele două echipe s-au întrecut în ratări, iar în minutul 86, când jocul se îndrepta spre un rezultat egal, Laurențiu Marinescu i-a adus în avantaj pe ilfoveni, după un șut de la 12 metri. În minutul 90+3, Iulian Cristea a stabilit scorul final, 2-2, cu o lovitură de cap.

După acest rezultat, cele două echipe rămân pe aceleași poziții. Gaz Metan e pe locul 1, cu 25 de puncte, în timp ce FC Voluntari este pe 4, cu 17 puncte.

Echipele de start:

FC Voluntari: Gavrilaș - Filipov, Maftei, Spahija, Acsinte - C. Lazăr, Novac - Ivanovici, Cernat, Popadiuc - Voduț
Rezerve: Balauru, Coman, Balaur, A. Ionescu, L.Marinescu, G. Deac, Ad. Bălan

Gaz Metan: Greab - V. Crețu, Trtovac, R. Zaharia, Rugasevici - I. Cristea, Tahar, Bic - Eric, Buziuc - Sikorski
Rezerve: Pleșca, Buzean, Romeo, Danci, C. Petre, Curtean, Al. Munteanu

Gaz Metan este pe primul loc în play-out, cu 24 de puncte, în timp ce FC Voluntari este pe locul 4, cu 16 puncte.

Interviu ȘOCANT cu fostul internațional român care deține o școală de fotbal: „80% dintre români susțin Rusia. Știm cu toții ce este Ucraina - rahat!” » GSP l-a contactat azi: „Îmi mențin afirmațiile!”

Retragere-șoc în tenis! Nici măcar nu și-a anunțat fanii, dar a cerut să fie scoasă din programul de testare antidoping