FOTBAL  »  LIGA 2  »  BUZĂU - DINAMO

FOTO Portarul lui Dinamo, gafă uriașă în meciul cu Gloria Buzău: și-a băgat mingea în poartă!

Dujmovic protestează după ce a intrat cu mingea în poartă / FOTO: Captură @Orange Sport 1 +8   FOTO

Articol de - Publicat luni, 01 mai 2023 18:00 / Actualizat luni, 01 mai 2023 18:09

Gloria Buzău a deschis scorul în minutul 9 al meciului cu Dinamo, din runda cu numărul 6 a play-off-ului ligii secunde, în urma unei greșeli mari comise de portarul Filip Dujmovic (24 de ani).

Ovidiu Burcă a schimbat portarul din ultimele runde, pe tânărul Denis Oncescu (18 ani). Contestat de fani în eșecul cu Poli Iași, a fost înlocuit cu Filip Dujmovic.

Filip Dujmovic, gafă incredibilă în Gloria Buzău - Dinamo

Bosniacul a avut 10 minute de coșmar în debutul deplasării de la Buzău. În minutul 7 a ieșit întârziat și i-a doborât în interiorul careului pe coechipierul Giafer și pe adversarul Blejdea. „Centralul” Andrei Moroiță nu a observat faultul și l-a iertat pe portarul dinamovist.

Dujmovic îl doboară pe Blejdea
Dujmovic intră cu mingea în poartă
+4 FOTO

Peste doar două minute, Dujmovic a comis-o decisiv. O lovitură liberă executată slab de Blejdea, de la peste 35 de metri, a prins spațiul porții. Goalkeeperul a reținut balonul, dar a intrat intrat cu el în poartă.

+4 FOTO

„Asistentul” Ionuț Bobe a ridicat fanionul și a validat reușita.

Pentru Dujmovic este doar al doilea meci ca titular în play-off. Mai evoluase chiar în manșa tur contra Buzăului, remiza 1-1 de pe „Arcul de Triumf”.

Mesaj neașteptat al șefului galeriei de la Rapid: „Țin să anunț, să știe toată lumea”. Situație incredibilă, diseară, în derby-ul de pe Giulești cu CFR

VIDEO U Cluj - FC Voluntari 2-3. Lovitură de teatru în prelungiri, în „thriller-ul” cu 5 goluri de pe Cluj Arena: victorie vitală în lupta din subsol

Rusescu a văzut echipa de start a României și a reacționat: „O surpriză foarte mare. Pe Edi l-a deranjat ceva”
Nationala
Slovacia - România 1-1, decisiv pentru „optimile” EURO 2024 » Tensiunea atinge cote nebănuite în ultimele 10 minute! Suntem calificați în OPTIMI, trebuie să ținem de acest scor!
Nationala

L'Equipe, reacție incredibilă despre România, posibila adversară a Franței la Euro: „Implacabilă, să se neutralizeze reciproc”