FOTBAL  »  LIGA 2  »  REZULTATE

Sepsi Sf. Gheorghe rămâne în cursa pentru Liga 1 » Cum arată clasamentul din Liga a 2-a

Articol de GSP - Publicat duminica, 07 mai 2017 12:52

Sepsi Sfântu Gheorghe a terminat la egalitate, 1-1, pe terenul celor de la Chindia, locul 6, în etapa a 33-a din Liga a 2-a.

Chindia a deschis scorul în minutul 39, prin Honciu, și a intrat în avantaj la pauză. În partea a doua, Sepsi a jucat mai bine și a egalat prin Issa Thiaw, în minutul 63.

Astfel, Sepsi a ratat șansa de a urca pe locul 2, loc care duce direct în Liga 1. Echipa din Sf. Gheorghe este pe 3, cu 58 de puncte, unul mai puțin decât UTA, care are un meci în plus. Pe locul 4 este CS Mioveni, cu 57 de puncte.

Cristian Tudor Popescu dezvăluie regula radicală pe care ar impune-o imediat în tenis: „E singura șansă pentru spectacol, să scăpăm de «bum-bum», «buf-buf»”

CSA Steaua ATACĂ după ultima decizie privind palmaresul: „FCSB a jucat ilegal în Liga 1. Cerem public LPF și FRF să explice!”