FOTBAL  »  LIGA 3  »  FC U CRAIOVA

Game over la promovare? FC U Craiova, echipa patronată de Adrian Mititelu, s-a încurcat și la Pucioasa și e într-o situație critică în Liga 3

Articol de GSP - Publicat sambata, 16 martie 2019 17:01

FC U Craiova 1948, echipa patronată de Adrian Mititelu, a remizat surprinzător în deplasare cu AS FC Pucioasa, locul 9 în Seria 3 din Liga 3, scor 2-2, și e la 8 puncte în spatele liderului Turris Turnu Măgurele. Din primele 3 partide de la reluarea sezonului, juveții au scos 5 puncte.

Formația lui Nicolo Napoli a comis-o din nou în deplasare, după ce în urmă cu două etape remiza cu Atletic Bradu, scor 1-1. Astăzi, pe un teren dificil, juveții au intrat la pauză la vestiare cu un deficit de două goluri.

Presiunea exercitată de alb-albaștri în repriza secundă a adus golul marcat de Ovidiu Dănănae în minutul 60, dar pentru un punct la Pucioasa oltenii au trebuit să aștepte tocmai până în minutul 8 al prelungirilor! A marcat pentru 2-2 golgeterul Claudiu Bălan, din penalty.

Turris Turnu Măgurele, liderul seriei a III-a, a învins-o ieri cu 5-1 în deplasare pe Atletic Bradu, formația lui Florin Costea, Mihai Dina, Constantin Schumacher și Cătălin Doman, și a acumulat 43 de puncte, cu 8 mai multe decât FC U Craiova

Peste două runde, FC U Craiova 1948 și Turris se vor înfrunta la Severin, în ceea ce ar putea fi meciul ultimei speranțe pentru craioveni.