INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LA LIGA

Controversă în El Clasico! Barcelona a cerut penalty după intervenția imprudentă a lui Casemiro

Faza la care Barcelona a cerut penalty +21   FOTO
Faza la care Barcelona a cerut penalty

Articol de GSP - Publicat sambata, 24 octombrie 2020 17:49 / Actualizat sambata, 24 octombrie 2020 19:10

În minutul 28 al meciului dintre Barcelona și Real Madrid, încheiat 3-1 pentru echipa merengue, Casemiro (28) a avut o intervenție imprudentă la Lionel Messi (33), iar gazdele au cerut penalty.

La scorul de 1-1, Casemiro l-a doborât pe Lionel Messi în propriu careu. Mai întâi, mijlocașul brazilian a lovit mingea, însă imediat după i-a dat peste picioare argentinianului, iar catalanii au erupt, solicitând o lovitură de la 11 metri.

Totuși, atât „centralul” Juan Martinez Munuera, cât și arbitrii din camera VAR au considerat că intervenția a fost regulamentară, astfel că au lăsat meciul să continue. La acel moment, Casemiro avea deja un cartonaș galben, după un fault comis în minutul 19.

+17 FOTO

Alte știri din fotbalul internațional:

DINAMO KIEV. Dezvăluire din culise: „După meci, toți jucătorii sărbătoreau victoria. Lucescu a intrat în vestiar și i-a criticat dur”

Cosmin Olăroiu, gata să cucerească și China! S-a calificat cu Jiangsu Suning în semifinalele Super Ligii din China