INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BETIS - REAL MADRID

BETIS - REAL MADRID 2-3. „Galacticii” tremură în noul sezon! Meci nebun cu 5 goluri și un „roșu” » Totul s-a decis după un penalty în minutul 82

Real Madrid a învins-o pe Betis, scor 3-2, în etapa cu numărul 3 din La Liga. +5   FOTO
Real Madrid a învins-o pe Betis, scor 3-2, în etapa cu numărul 3 din La Liga.

Articol de GSP - Publicat duminica, 27 septembrie 2020 08:53 / Actualizat duminica, 27 septembrie 2020 09:32

Vezi AICI programul și rezultatele din La Liga

Galacticii au deschis scorul în minutul 14. Valverde, servit ideal de Benzema, a introdus mingea în poartă din câțiva metri. Surprinzător, gazdele au întors scorul până la pauză, după golurile semnate de Mandi și Carvalho

Prima victorie a sezonului pentru Real Madrid

Betis a avut ghinion în debutul reprizei a doua. În minutul 48, Emerson și-a dat autogol, iar 20 de minute mai târziu a fost eliminat, pentru un fault din postura de ultim apărător la Jovic

Real a câștigat grație penalty-ului transformat de Sergio Ramos în minutul 82.

+1 FOTO

Pentru formația lui Zidane, este prima victorie a sezonului din La Liga. Săptămâna precedentă a remizat la Sociedad, 0-0.

Clasament La Liga

Citește mai multe știri din fotbalul internațional:

Ce meci în Serie A! În minutul 86, Fiorentina o conducea pe Inter cu 3-2 » Cât s-a terminat partida

Alex Mitriță, „dublă” în MLS! Super-meci făcut de român pentru New York City

Interviu EXCLUSIV cu ucraineanca din naționala României în ziua meciului de la EURO: „Fiți puternici și curajoși!” + Povestea zguduitoare din războiul cu rușii: „N-am apucat să mai vorbesc cu tata înainte să moară. Era căzut psihic”
România - Ucraina » Echipa de start gândită de Edi Iordănescu pentru primul meci de la EURO 2024
FRF, mână-n mână cu politicul și la Euro! » Burleanu n-a uitat cine l-a „uns” ca să ajungă șeful fotbalului românesc. Cadrele surprinse de reporterii GSP

Adrian Ilie a fost condamnat la 8 luni de închisoare! » Ce se întâmplă cu „Cobra”