INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  AL NASSR

REZUMAT VIDEO Eternul Ronaldo! Cristiano a marcat din nou și a ajuns la un număr fabulos de goluri în carieră

Cristiano Ronaldo/ foto: Twitter @Al Nassr

Articol de - Publicat duminica, 03 septembrie 2023 10:18 / Actualizat duminica, 03 septembrie 2023 11:18

Cristiano Ronaldo (38 de ani), atacantul lui Al Nassr, a marcat pentru echipa lui în victoria cu Al Hazem, scor 5-1, în etapa #5 din campionatul Arabiei Saudite.

Astfel, Cristiano Ronaldo a ajuns la o bornă impresionantă, 850 de goluri marcate în carieră. „O nouă performanță grozavă a echipei. Continuăm să ne îmbunătățim. Hai, Al Nassr. 850 de goluri și încă numărăm”, a scris portughezul pe Instagram.

Sergio Ramos, ofertă de ultim moment din Arabia Saudită
MERCATO

Ronaldo, gol și două assist-uri pentru Al Nassr

Ghareeb a deschis scorul pentru Al Nassr, din pasa lui Ronaldo, iar Al Khaibari a dus scorul la 2-0 înainte de pauză. Badamosi a redus din diferență înainte ca Otavio să marcheze primul gol pentru Al Nassr, lăsat singur cu poarta goală de Cristiano.

Apoi, a venit rândul lui CR7 să marcheze, cu un șut în vinclu de la 15 metri. Mane a închis tabela, în minutul 78.

În acest start de sezon, Ronaldo a ajuns la 6 goluri marcate și 4 pase decisive, în 5 etape. După ce a început campionatul cu două înfrângeri al rând, echipa condusă din teren de Ronaldo și Mane și-a revenit și a câștigat următoarele 3 partide. S-a apropiat la 4 puncte de liderul Al Hilal.

Familia Glazer a decis soarta clubului Manchester United! Cea mai mare ofertă: 6 miliarde de lire sterline!