INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  AL NASSR

Moment inedit la finalul meciului în care Cristiano Ronaldo a marcat de 4 ori » Ce i-a cerut superstarul portughez arbitrului partidei

Cristiano Ronaldo (38 de ani), fotbalistul portughez al formației Al Nassr, din Arabia Saudită, a fost surprins într-o ipostază inedită. Foto: Instagram @Cristiano

Articol de - Publicat vineri, 10 februarie 2023 10:44 / Actualizat vineri, 10 februarie 2023 15:14

La capătul partidei câștigate de Al Nassr, în deplasare, pe terenul celor de la Al Wehda, scor 4-0, meci în care lusitanul a înscris toate cele 4 goluri, portughezul i-a cerut „centralului” partidei, Abdullah Al-Harbi, să îi dea un autograf pe minge.

Atacantul din Liga 1 care îl impresionează pe „Cobra” Adrian Ilie: „Are o explozie...”
RAPID

Cristiano Ronaldo i-a cerut arbitrului meciului dintre Al Wehda și Al Nassr să îi dea un autograf pe minge

Arbitrul Abdullah Al-Harbi nu l-a putut refuza pe cvintuplul câștigător al Balonului de Aur. Arabul i-a semnat mingea lui Cristiano Ronaldo, care a fost suprins de camerele video zâmbind.

Sursă foto: Sky Sports via Daily Express

Cristiano Ronaldo, recital în Al Wehda - Al Nassr 0-4

Pruimul gol marcat de Cristiano Ronaldo a venit în minutul 21, o reușită din unghi, cu piciorul stâng, la firul ierbii. A mai punctat încă o dată înaintea pauzei, de această dată cu dreptul, pe sub portarul advers.

La prima acțiune importantă a reprizei secunde, portughezul a lovit din nou, execuție sigură din penalty. Opera a fost desăvârșită după fix o oră de joc. A țâșnit de la limita ofsaidului, a tras în goalkeeper, dar a fost atent pe recuperare. A fost pentru a 11-a oară în carieră când internaționalul portughez a înscris de 4 ori în aceeași partidă.

503 goluriare Cristiano Ronaldo în carieră, în campionatele unde a evoluat

Cristiano Ronaldo e lider în Arabia Saudită cu Al Nassr

Cu victoria obținută joi seară, Al-Nassr a revenit în fruntea clasamentului din Arabia Saudită. A strâns 37 de puncte, la fel ca Al-Shabab. Trupa pregătită de Rudi Garcia are un meci mai puțin disputat.

VIDEO. Rezumat: Al Wehda - Al Nassr 0-4

Lovitură pentru PSG, înaintea duelului cu Bayern: Messi s-a accidentat!

Povestea unei speranțe a fotbalului spaniol: a jucat la Real Madrid și PSG, iar acum a semnat cu o formație cu 10 puncte câștigate în 21 de etape