INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  INTER MIAMI

VIDEO Lionel Messi, de neoprit » O nouă „dublă” la Inter Miami și bilanț impresionant în 3 meciuri

Lionel Messi a marcat două goluri în victoria lui Inter Miami cu Orlando City (foto: Imago)

Articol de - Publicat joi, 03 august 2023 07:47 / Actualizat joi, 03 august 2023 08:55

Lionel Messi (36 de ani) a reușit două goluri pentru Inter Miami în victoria cu Orlando City, scor 3-1, în Leagues Cup.

Echipa patronată de David Beckham a ajuns la 3 victorii din 3 meciuri cu Messi pe teren și s-a calificat în optimile de finală din Leagues Cup, o competiție la care participă echipe din MLS și Mexic. Meciul cu Orlando a reprezentat și prima partidă pentru Jordi Alba în tricoul lui Inter Miami, el intrând în locul lui Allen în minutul 64.

Șumudică, 90% antrenor în Superliga! O echipă de tradiție l-a convins: a mai rămas o singură condiție de îndeplinit
NEGOCIERI

Lionel Messi, o nouă „dublă” pentru Inter Miami

Inter Miami a început recitalul cu Orlando în minutul 7, când Taylor a săltat mingea peste apărarea adversă și l-a găsit în careu pe Messi. Leo a preluat pe piept și a marcat fără emoții din apropiere.

Orlando a reușit să egaleze doar 10 minute mai târziu, prin Cesar Araujo, însă Inter a trecut din nou în avantaj după pauză, când Josef Martinez a transformat un penalty.

Messi a închis meciul în minutul 72, după o fază colectivă de excepție a lui Inter Miami. Leo a primit o minge săltată de la Martinez și a marcat cu dreptul, din voleu.

Messi a ajuns astfel la 5 goluri pentru Inter Miami în 3 meciuri, după reușita cu Cruz Azul și „dubla” cu Atlanta United, toate în Leagues Cup.

Mihai Neșu, adevărul despre divorț: „Vreau să știe lumea” » S-a spus că soția l-a părăsit în urma accidentului

L-a rugat să nu joace, fiindcă are o presimțire rea, dar el a marcat în poarta Romei! Așa că a schimbat abordarea: „Hai să mai facem copii”