INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ANGLIA

Încă o lovitură pentru Ten Hag » Marcus Rashford s-a „rupt” în United - Everton și ar putea rata următoarele meciuri

Marcus Rashford s-a „rupt” în United - Everton. Foto: Imago Images

Articol de - Publicat sambata, 08 aprilie 2023 17:27 / Actualizat sambata, 08 aprilie 2023 17:31

Marcus Rashford (25 de ani) s-a accidentat și a fost înlocuit în minutul 81 al meciului Manchester United - Everton, la scorul de 2-0.

Atacantul a ieșit ținându-se în zona inghinală și ar putea rata meciul cu Sevilla, din sferturile de finală ale Europa League.

Cum l-a „ajutat” Carlo Ancelotti pe Dan Petrescu: „Gata, ăla e!”
CFR CLUJ - FCSB

Marcus Rashford s-a „rupt” în United - Everton

Continuă problemele pentru managerul Erik ten Hag. După ce l-a pierdut pe Luke Shaw în partida cu Brentford, accidentat, pare că nu se va mai putea baza nici pe Marcus Rashford.

Jucătorul în vârstă de 25 de ani a acuzat dureri în zona inghinală, după ce s-a întins pentru o minge înaltă. A părăsit terenul șchiopătând, semn rău pentru Manchester United.

Marcus Rashford a părăsit terenul șchiopătând. Foto: Imago Images

Paul Scholes: „Sper doar că este vorba de un pic de oboseală sau de crampe”

Legenda lui Manchester United, Paul Scholes, a avut o reacție imediat după meci.

„Rashford a fost genial pentru noi în acest sezon, însă nu știi niciodată ce se întâmplă cu el. Marcus tinde să se accidenteze destul de des, apoi dintr-o dată apare și își revine miraculos. Sper doar că este vorba de un pic de oboseală sau de crampe”, a declarat Paul Scholes, potrivit Mirror.

Manchester United, victorie lejeră cu Everton

Manchester United s-a impus în fața lui Everton, 2-0, și continuă lupta pentru un loc de Liga Campionilor.

„Diavolii” au început mai bine partida, iar Marcus Rashford și Antony au ratat mai multe ocazii mari de a marca. În cele din urmă, Scott McTominay a adus-o pe United în avantaj în prima repriză, prin golul din minutul 36, înainte ca Anthony Martial să dubleze avantajul după pauză (min. 71), în urma unui asist excelent a lui Rashford.

În urma victoriei de pe Old Trafford, Manchester United a acumulat 56 de puncte în clasament și se clasează momentan pe locul 3.