INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SPANIA

Probleme pentru Zidane » Un jucător important ratează meciurile cu Barcelona și Bayern Munchen

sursa: Guliver/GettyImages

Articol de Cristian TomaJURNALISPORT - Publicat marti, 04 aprilie 2017 21:28

Fundașul central al lui Real Madrid, Raphael Varane, va fi indisponibil o lună și va rata meciul cu FC Barcelona precum și dubla cu Bayern Munchen din sferturile UEFA Champions League, anunță Mundo Deportivo.

Internaționalul francez a suferit o leziune de gradul doi la bicepsul femural stâng în meciul de pe teren propriu cu Alaves câștigat de echipa sa cu 3-0. Acesta nu a mai putut continua partida fiind înlocuit în minutul 11 cu Carvajal.

Varane a venit în iulie 2011 de la Lens pentru 10 milioane de euro și mai are contract cu "galacticii" până în iulie 2020.

Real Madrid - FC Barcelona, contând pentru etapa a 33-a din campionatul Spaniei, se va juca pe 23 aprilie, în timp ce dubla manșă din sferturile UEFA Champions League cu Bayern Munchen se va disputa pe 12 și 18 aprilie, prima partidă fiind programată pe Allianz Arena.

4 goluriîn 32 de meciuri a marcat francezul în acest sezon în toate competițiile

sursa: mundodeportivo.com

Cristian Tudor Popescu dezvăluie regula radicală pe care ar impune-o imediat în tenis: „E singura șansă pentru spectacol, să scăpăm de «bum-bum», «buf-buf»”

CSA Steaua ATACĂ după ultima decizie privind palmaresul: „FCSB a jucat ilegal în Liga 1. Cerem public LPF și FRF să explice!”