INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PSG - LILLE 4-3

FOTO Toate camerele TV au fost pe Antonela Roccuzzo, imediat după supergolul lui Messi din PSG - Lille

Articol de - Publicat duminica, 19 februarie 2023 17:40 / Actualizat duminica, 19 februarie 2023 17:55

Lionel Messi a adus victoria lui PSG în minutul 90+5, în dramaticul 4-3 cu Lille, sub ochii soției.

Antonela Roccuzzo a fost în tribunele Parc des Princes și a asistat la victoria dramatică obținută de PSG, în etapa a 24-a din Ligue 1.

Antonela Roccuzzo, în extaz după golul lui Messi

Leo Messi a marcat din lovitură liberă, de la 20 de metri, iar imediat după gol camerele TV s-au îndreptat către soția argentinianului.

Antonela nu și-a ascuns bucuria. A sărbătorit ca un adevărat fan, alături de cei din jurul ei.

+34 FOTO

PSG - Lille, meci nebun în Ligue 1

Meciul a început perfect pentru PSG, 2-0 în minutul 17, și nimic nu anunța nebunia din repriza a doua. Mbappe a deschis scorul cu o acțiune individuală de excepție. A trecut printre Diakite și Djal, dându-i primului mingea printre picioare. A rămas singur cu portarul și a finalizat perfect din cădere.

În minutul 17, Neymar și Vitinha au făcut șah-mat apărarea adversă. „Decarul” lui PSG a finalizat din apropiere, după un-doiul cu mijlocașul central. Lille a redus din diferență prin Diakite, stoperul umilit de Mbappe.

Fundașul central a marcat cu capul, din centrarea lui Bamba. Oaspeții au reușit minunea în repriza a doua.  Mai întâi au egalat, prin Jonathan David, din penalty. Veratti și-a tras un adversar în careu și „centralul” Willy Delajod a arătat punctul cu VAR, în ciuda protestelor parizienilor. Apoi, Lille a trecut în avantaj. Bamba l-a învins pe Donnarumma cu un trasor la colțul scurt.

Pe finalul meciului, parizienii s-au aruncat în atac. Au reușit să egaleze, prin nimeni altul decât Mbappe. Starul francez a înscris din alunecare după centrarea lui Juan Bernat. În prelungiri a marcat Messi, minutul 90+5. După ce a fost invizibil pe tot parcursul meciului, a adus victoria cu un gol frumos din lovitură liberă, la care portarul advers putea face însă mai mult.

+34 FOTO

„Haos! Latră unii la alții” » Ce scrie presa din Ucraina despre România inaintea debutului la Euro 2024: „Cei mai slabi”
Interviu EXCLUSIV cu ucraineanca din naționala României în ziua meciului de la EURO: „Fiți puternici și curajoși!” + Povestea zguduitoare din războiul cu rușii: „N-am apucat să mai vorbesc cu tata înainte să moară. Era căzut psihic”
România - Ucraina » Echipa de start gândită de Edi Iordănescu pentru primul meci de la EURO 2024

Adrian Ilie a fost condamnat la 8 luni de închisoare! » Ce se întâmplă cu „Cobra”