INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  CFR CLUJ - KUPS 3-1

CFR CLUJ - KUPS 3-1. Jucătorii CFR-ului deja se gândesc la tragerea la sorți: „Să vină Milan!”

CFR CLUJ - KUPS 1-0

Articol de GSP - Publicat joi, 01 octombrie 2020 21:04 / Actualizat joi, 01 octombrie 2020 21:30

Adrian Păun (25 de ani), pasatorul de la golul marcat de Debeljuh, s-a gandit deja cu cine vrea sa joace CFR Cluj în grupele Europa League. Acesta este fan al lui AC Milan și își dorește ca Zlatan Ibrahimovic și compania să pice cu CFR la tragerea de sorți de vineri.

După meciul cu KuPS, Păun s-a arătat mulțumit de meciul clujenilor din play-off-ul UEFA Europa League, disputat pe un teren greu, îmbibat cu apă. Acesta a spus că și Dan Petrescu a fost fericit după joc, chiar dacă CFR a luat gol în prelungirile partidei.

„A fost greu să mă adaptez la gazon, abia după primele 20 de minute am reușit acest lucru. Mă bucur că am reușit să marcăm repede și acolo a fost descătușarea. După ce am marcat primul gol, ne-am retras puțin. La faza golului marcat de Debeljuh, am plecat puțin mai greu, deoarece nu m-am așteptat să ajung înaintea jucătorului advers. Mă bucur că am reușit să ajung și să pasez pentru Gabriel.

Sper să vină AC Milan, sunt fan al italienilor. Știu că cei de la Craiova a jucat împotriva lor acum 2 ani și ne dorim să îi întâlnim și noi în grupe.

În acest moment nu mă gândesc a echipa națională. Mă bucur de minutele jucate la CFR și mă bucur că sunt sănătos, pentru că am trecut printr-o perioadă grea. Ne bucurăm că am reușit să ajungem în grupele Europa League și, acum, ne gândim la meciul cu Viitorul. E dificil să iei un gol pe final la mister, dar era fericit pentru calificarea în grupele Europa League”, a spus Păun.

Citește mai multe știri despre CFR Cluj

CFR Cluj e în grupele Europa League! Când are loc tragerea + cum poate campioana României să fie în urna a treia

CFR CLUJ - KUPS 3-1. Căpitanul Camora, euforic după calificarea în grupele Europa League: „Am demonstrat că avem valoare”

Cine rămâne în Superligă, cine pică în Liga 2 » CALCULE la retrogradare în timp real

Nu se mai ascund » Fostul fotbalist al Rapidului se iubește cu mama unui titular din Superliga