INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  ETAPA 3

VIDEO + FOTO Spectacol în Champions League » Bayern și Real Madrid, victorii clare + Dramatism în Manchester United - Copenhaga

Articol de - Publicat marti, 24 octombrie 2023 23:49 / Actualizat miercuri, 25 octombrie 2023 03:58

Azi s-au jucat 8 meciuri din etapa a 3-a a grupelor Ligii Campionilor.

În primele două meciuri ale zilei, Bayern și Inter și-au respectat statutul de favorite. Bavarezii au câștigat pe terenul lui Galatasaray, 3-1, după ce scorul la pauză a fost egal, 1-1. Kane (74) și Musiala (79) au marcat golurile decisive.

În Italia, Inter a trecut de RB Salzburg, 2-1. Pentru gazde au punctat Alexis Sanchez (19) și Calhanoglu (64), din penalty, în timp pentru austrieci a marcat israelianul Glouk (54), viitorul adversar al României.

Un singur rezultate de egalitate s-a înregistrat azi, în meciul Lens - PSV, terminat 1-1. Real Madrid s-a impus pe terenul Bragăi, 2-1, după un meci în care Jude Bellingam a marcat din nou. Iar Napoli s-a impus cu greu, 1-0, cu Union Berlin. Într-unul dintre cele mai tari meciuri ale serii, Arsenal a câștigat cu Sevilla, 2-1.

FC Copenhaga a ratat la limită un punct cu Manchester United. „Diavolii” au avut 1-0, dar danezii puteau egala din penalty, în minutul 90+6, după un fault făcut de McTominay în ultimul minut de prelungiri. Larsson, intrat în minutul 85, a executat penalty-ul, dar Onana a avut o intervenție salvatoare și a devenit erou.