INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  UEFA YOUTH LEAGUE

Interul lui Chivu, demolat de Barcelona în UEFA Youth League, la o zi distanță după ce italienii anunțau că l-ar putea înlocui pe Inzaghi

Inter U19, formația antrenată de Cristian Chivu (41 de ani), a fost învinsă clar de Barcelona U19, scor 1-6, în runda cu numărul 3 a grupei C din UEFA Youth League.

Articol de GSP - Publicat marti, 04 octombrie 2022 20:33 / Actualizat marti, 04 octombrie 2022 21:06

La o zi distanță după ce italienii de la Tuttosport anunțau că este văzut drept un posibil înlocuitor al lui Simone Inzaghi la prima echipă a lui Inter, Cristi Chivu a primit un duș rece.

Echipa lui Cristi Chivu, umilită în UEFA Youth League

Inter U19 a primit vizita echipei similiare a Barcelonei. Meciul a început cum nu se poate mai prost, cu un gol primit în minutul 5 de la marocanul Chadi Riad, o lovitură de cap din 6 metri. Catalanii au continuat să preseze, iar golul secund a venit tot după un corner, de data asta autor fiind Pelayo Fernandez.

Echilibrul s-a rupt complet în prelungirile primei părți, când Francesco Stante a fost eliminat, iar Victor Barbera a făcut 3-0 dintr-o lovitură de la 11 metri.

Galopul oaspeților a continuat și în partea secundă, Barbera a reușit „dubla”, în minutul 67, la finalul unui contraatac-școală, iar Unai Hernandez și Marc Guiu au dus scorul la 6-0 cu 10 minute înaintea finalului.

Reușita de onoare a milanezilor a venit în minutul 86, dintr-un penalty transformat de Alessandro Fontanarosa.

Barcelona U19 conduce grupa C din UEFA Youth League, cu 7 puncte în primele 3 runde. Inter U19 ocupă poziția secundă, cu 4. Adversare le sunt Plzen U19 și Bayern U19. Prima clasată merge în optimile de finală, locul secund în play-off.

VIDEO Ioan Sdrobiș, despre Cristi Chivu: „A pășit bine, a luat-o de jos. Bravo lui, bravo lui!”

Clubul rusului Khabib Nurmagomedov, în pragul falimentului: „Sponsorii s-au retras din cauza situației din Ucraina”

Măsuri dure luate de Bayern » Nemții au interzis autografele și pozatul cu fanii

Rusescu a văzut echipa de start a României și a reacționat: „O surpriză foarte mare. Pe Edi l-a deranjat ceva”
Nationala
Slovacia - România 1-1, decisiv pentru „optimile” EURO 2024 » GOOOOL Răzvan Marin! Penalty executat perfect! La acest scor suntem în „optimi”!
Nationala

Știm pe cine ar întâlni România în optimi » Locul 1 în grupă e singurul cu adversar simplu! Pe locurile 2-3, dăm de un COȘMAR

L'Equipe, reacție incredibilă despre România, posibila adversară a Franței la Euro: „Implacabilă, să se neutralizeze reciproc”