INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  MANCHESTER CITY - LYON

VIDEO + FOTO Kyle Walker, repriză de coșmar în Manchester City - Lyon! La un pas de autogol + gafă la golul francezilor

Walker a fost la un pas de autogol în City - Lyon // FOTO: Captură TV Telekom Sport +33   FOTO

Articol de GSP - Publicat sambata, 15 august 2020 23:01 / Actualizat duminica, 16 august 2020 00:14

Lyon a reușit marea surpriză din sferturile UEFA Champions League și a eliminat-o pe Manchester City, una dintre favoritele competiției, după o victorie clară, scor 3-1.

Semifinalele Ligii Campionilor:

• RB Leipzig - PSG: marți, 18 august, ora 22:00, liveTEXT pe GSP.RO și în direct pe Digi Sport 1, TV Telekom Sport 1, Look Sport;
  • Lyon - Bayern: miercuri, 19 august, ora 22:00, liveTEXT pe GSP.RO și în direct pe Digi Sport 1, TV Telekom Sport 1, Look Sport.

În minutul 4 al partidei de la Lisabona, Pep Guardiola a avut primele emoții. Aouar a centrat în careu, iar fundașul Kyle Walker a fost la un pas de autogol. Englezul a decis să îi paseze cu pieptul portarului Ederson, care era să scape mingea în propria poartă.

Goalkeeper-ul lui City nu se aștepta ca Walker să îi paseze și a reținut cu emoții mingea, în doi timpi, de lângă bara porții sale.

Gafă la golul lui Lyon

Walker și-a continuat evoluția ezitantă, iar în minutul 23 a gafat la golul lui Lyon. Fundașul dreapta a ieșit prost la ofsaid și l-a ținut în joc pe Ekambi. Acesta a fost oprit de fundașul Eric Garcia, dar mingea a ajuns la Mawel Cornet, care l-a învins pe Ederson.

Vezi AICI VIDEO cu cele mai tari faze și desfășurarea meciului Manchester City – Lyon

Bătălia Cotelor - episodul 2 » Cine a avut curajul să parieze asta la Barcelona - Bayern? + Două controverse majore pentru meciurile din Europa League

Citește mai multe știri din Champions League:

Expertul GSP în Bundesliga: Bayern e noul „Mare Alb” din Ligă. Bavarezii i-au umilit pe toți cei care le-au ieșit în cale, inclusiv pe catalani

Concluzii drastice după Barcelona-Bayern: tragem cortina peste epoca Messi și Cristiano Ronaldo + falimentul La Liga și salvarea Germaniei