INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  EMIRATELE ARABE UNITE

Al Wasl - Al Dhafra 2-1 // Victorie la limită pentru Laurențiu Reghecampf în Emirate » Cum arată situația din clasament

Laurențiu Reghecampf

Articol de GSP - Publicat sambata, 30 martie 2019 20:36

Al Wasl, formația antrenată de Laurențiu Reghecampf, a reușit azi cea de-a patra victorie consecutivă în campionatul Emiratelor Arabe Unite, 2-1 pe teren propriu cu Al Dhafra, într-un meci din etapa a 18-a.

Vezi aici statistici de la meci

Trupa lui Reghecampf a rezolvat în mare măsură partida încă din prima repriză: Saleh și Lima au înscris în minutele 23 și 34.

Al Dhafra a sperat pe final, după ce Bawazir a redus din difererență în minutul 84, dar gazdele au conservat avantajul și și-au trecut în cont toate cele trei puncte.

Vezi aici programul și rezultatele etapei

După 18 etape, Al Wasl se află pe locul 9 în campionatul Emiratelor Arabe Unite, cu 23 de puncte. Echipa românului e la nu mai puțin de 11 puncte distanță față de podium.

Vezi aici clasamentul actualizat din Emirate

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

Mihai Neșu, adevărul despre divorț: „Vreau să știe lumea” » S-a spus că soția l-a părăsit în urma accidentului

L-a rugat să nu joace, fiindcă are o presimțire rea, dar el a marcat în poarta Romei! Așa că a schimbat abordarea: „Hai să mai facem copii”