INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ACCIDENTARE

Barnsley - Reading 1-1 // Seară proastă pentru George Pușcaș » A ratat singur cu portarul și s-a accidentat: „Nu arată bine”

Articol de - Publicat joi, 12 decembrie 2019 09:12

George Pușcaș (23 de ani), atacantul lui Reading, a fost înlocuit în minutul 65 al partidei cu Barnsley, 1-1, în runda 21 din Championship, managerul Mark Bowen declarând: „Pare o dislocare a umărului”.

Nu a fost o seară bună pentru George Pușcaș. Chiar deloc. Și nu doar pentru că a ratat o mare ocazie în prima repriză, la 0-0, după ce a depășit portarul (o atingere în plus l-a făcut să piardă șansa golului).

În minutul 65, atacantul lui Reading a fost înlocuit de managerul Mark Bowen. Nu era o schimbare tactică. „Tricolorul” s-a accidentat la umăr.

La conferință, tehnicianul alb-albaștrilor nu era optimist când vorbea de leziunea suferită de Pușcaș: „Nu arată bine. Are ceva la umăr, trebuie să facă o rezonanță magnetică. Pare o dislocare”.

Dacă acest diagnostic se confirmă, George riscă să rateze și începutul lui 2020.

5a fost nota primită de George Pușcaș pe site-ul Getreading pentru meciul de miercuri cu Barnsley

Vezi și:

George Pușcaș ar putea pleca de la Reading » E dorit de Birmingham, echipă care luptă pentru promovare

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!