INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SERIE B

REZUMAT VIDEO Man de aur? Parma, postare spectaculoasă după ce românul a făcut show: „Am auzit că are de prins un zbor către Paris...”

Dennis Man // sursă foto: Twitter @ Parma

Articol de - Publicat sambata, 28 octombrie 2023 20:21 / Actualizat duminica, 29 octombrie 2023 09:20

Dennis Man (25 de ani) a înscris două goluri în meciul de astăzi dintre Ascoli și Parma, scor final 1-3, iar formația gialloblu l-a „propus” pe român pentru Balonul de Aur, marele premiu individual din fotbal, care urmează a fi desemnat luni, pe 30 octombrie.

Cu „dubla” de astăzi, Man a ajuns la 5 goluri în 8 meciuri de Serie B în 2023/2024. Dennis traversează un sezon foarte bun, iar Parma l-a propus în glumă pentru Balonul de Aur, în contextul în care câștigătorul premiului oferit de France Football urmează a fi desemnat luni la Paris.

Dorinel Munteanu a făcut IUREȘ: „Să-și bage mințile în cap, puteam să îl scot din minutul 5! Figurație pe teren”
OȚELUL - HERMANNSTADT 1-1

Parma, după dubla lui Dennis Man: „Am auzit că are de prins un zbor către Paris”

Am auzit că Dennis are de prins un zbor către Paris după meci... #BallonDor”, este postarea apărută pe contul de Twitter al Parmei la pauza meciului de astăzi, când scorul era 1-2.

Man a fost înlocuit în minutul 63, moment în care formația gialloblu i-a dedicat o nouă postare: „O rundă de aplauze pentru evoluția lui Man de astăzi”.

Grație dublei lui Dennis Man, Parma rămâne lider detașat în Serie B, cu 26 de puncte acumulate în 11 etape. Formația de pe locul 2, Catanzaro, are 21.

Dennis a fost selectat pe lista preliminară a stranierilor convocați pentru următoarele meciuri ale naționalei, cu Israel (18 noiembrie), respectiv Elveția (21 noiembrie).

Cele mai savuroase glume după El Clasico: „Îl văd pe Bellingham așa mai des decât îmi văd familia”

Pe ce stadion va juca Corvinul Hunedoara în Europa League: „Am primit invitația și vom merge acolo”

S-a întors! Acționarul din „Epoca de Aur” bagă din nou bani la Dinamo: e unul dintre magnații alcoolului