INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SERIE B

Dennis Man, de neoprit » Al treilea gol în 7 meciuri de campionat pentru Parma

Dennis Man a înscris în Parma - Como // sursă foto: Twitter

Articol de - Publicat vineri, 20 octombrie 2023 22:30 / Actualizat vineri, 20 octombrie 2023 23:55

Dennis Man (25 de ani) a deschis scorul în meciul din Serie B dintre Parma și Como, scor final 2-1, apoi a fost schimbat în minutul 72.

Dennis Man traversează un sezon foarte bun la Parma. Românul a înscris în această seară al patrulea gol stagional în doar al optulea meci.

A fost gol sau n-a fost? Arădenii, Mircea Rednic și 11.000 de oameni au „explodat”! Fază la limită la UTA - Rapid, ce a decis Feșnic
UTA - RAPID

Dennis Man a deschis scorul în Parma - Como

Titular în Parma - Como, în etapa 10 din Serie B, Man a lovit în minutul 8. Aflat în apropierea careului, Dennis a combinat în viteză cu Adrian Benedyczak, care l-a servit în careul advers.

Românul a preluat cu piciorul drept, pe poziție viitoare, și a finalizat cu stângul, lat curat, cu care l-a bătut pe portar la colțul scurt.

Este al treilea gol înscris de Man în acest sezon de Serie B, în doar 7 apariții. Dennis a mai punctat o dată în Cupa Italiei, la 3-0 cu Bari.

Man a fost schimbat cu Charpentier în minutul 72, iar la două minute distanță Parma a făcut 2-0, gol înscris chiar de înlocuitorul lui Dennis. Până la final au punctat și oaspeții, în minutul 90+2, prin Barba.

Celălalt român de la Parma, Valentin Mihăilă, a început meciul ca rezervă, dar a fost aruncat în luptă în minutul 63.

Formația gialloblu este lider în Serie B cu 23 de puncte, 4 peste Palermo, care are două meciuri în minus.

Mai multe știri din fotbalul internațional:

Un atacant care a jucat timp de 14 sezoane în Serie A, condamnat la doi ani închisoare pentru evaziune fiscală

Și Massimiliano Allegri a pariat! Pe ce meciuri miza antrenorul lui Juventus în timp ce juca la cazino în Montecarlo

Pe ce stadion va juca Corvinul Hunedoara în Europa League: „Am primit invitația și vom merge acolo”

S-a întors! Acționarul din „Epoca de Aur” bagă din nou bani la Dinamo: e unul dintre magnații alcoolului