INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  LA LIGA

Florin Andone are din nou probleme! Titular în Cupă contra Valenciei, vârful lui Cadiz s-a accidentat după doar 23 de minute

Florin Andone în duel cu Carlos Soler // Foto: Imago

Articol de GSP - Publicat vineri, 04 februarie 2022 14:08 / Actualizat vineri, 04 februarie 2022 15:16

Atacantul român, Florin Andone (28 de ani), a ieșit de pe teren accidentat în minutul 23 al partidei Valencia - Cadiz, 2-1, din sferturile de finală ale Cupei Spaniei.

Internaționalul român a fost titular la Cadiz în duelul contra Valenciei pentru un loc în semifinalele Cupei Regelui. Andone a fost nevoit să părăsească terenul după doar 23 de minute de joc, din cauza unei accidentări. Clubul spaniol nu a comunicat încă informații despre gravitatea accidentării românului.

Zlatan Ibrahimovic, marele absent al derby-ului din Serie A, Inter - AC Milan » Ultimele vești despre suedez
AC MILAN

Florin Andone, accidentat. Cadiz, eliminată în sferturile Cupei Spaniei

Andone a fost înlocuit de Lucas Perez, jucător transferat în această iarnă de Cadiz. Un minut mai târziu, „liliecii” au deschis scorul prin Goncalo Guedes. Perez a egalat din penalty pentru Cadiz în minutul 54, însă Valencia a reușit să dea lovitura în minutul 79, după reușita lui Hugo Duro. Trupa antrenată de Jose Bordalas a făcut astfel pasul în semifinalele Cupei Spaniei.

Atacantul român a fost titular în patru partide de Cupă pentru Cadiz în acest sezon. Andone a marcat golul decisiv în duelul cu Albacete, ce a adus calificarea lui Cadiz în „șaisprezecimile” competiției.

Florin Andone a fost aproape să plece de la Cadiz

Deși Manuel Vizcaino, președintele lui Cadiz, spunea că românul va părăsi echipa din La Liga, antrenorul Alvaro Cervera a declarat că se bazează în continuare pe serviciile lui Andone, care a rămas până la urmă la Cadiz.

„E stabilit ca Florin să plece. Comportamentul și nivelul său de la antrenamente nu lasă loc de interpretări: e un băiat care dă totul, dar în acest moment nu ne poate ajuta așa cum și-ar dori”, spunea Manuel Vizcaino la sfârșitul anului trecut.

Real Madrid, eliminată în sferturile Cupei Spaniei » Carlo Ancelotti: „Nu avem jucători de calitatea lui”

„Groparul” Realului cu Athletic Bilbao a fost un nume mare. Două greșeli capitale și un strigăt al lui Ancelotti