INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

GOZTEPE - GAZIANTEP 1-1 // Marius Șumudică, remiză dramatică în prelungiri! Le-a dat baclava fanilor adverși și i-a lăudat: „Cu așa suporteri, echipa ar trebui să joace în Europa”

Captură beINSPORTS Turcia

Articol de - Publicat sambata, 22 februarie 2020 18:27

Marius Șumudică a scos un punct cu Gaziantep în deplasarea de la Göztepe (1-1).

Cu Alin Toșca integralist și Alexandru Maxim folosit până în mintutul 85, oaspeții au luat gol din fază fixă, pe gafa portarului Güvenç.

Dar s-au revanșat în prelungiri la fel, după o lovitură liberă și reluarea lui Diarra.

Vezi AICI clasamentul actualizat din Turcia!

„Azi am pierdut 2 puncte. Am jucat mai bine, am avut zece ocazii de a marca, am avut mai multe șanse.

Felicitări fanilor, au fost foarte civilizați. Cu așa suporteri, cu așa un președinte trebuie să joace în Europa (n.r. cei de la Goztepe)”, a spus antrenorul român, care înaintea jocului a împărțit baclavale fanilor.

Cosmin Olăroiu dă detalii neștiute despre transferul lui Gareth Bale: „Dimineața era 90% la noi, seara a întors foaia”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

Cristian Tudor Popescu dezvăluie regula radicală pe care ar impune-o imediat în tenis: „E singura șansă pentru spectacol, să scăpăm de «bum-bum», «buf-buf»”

CSA Steaua ATACĂ după ultima decizie privind palmaresul: „FCSB a jucat ilegal în Liga 1. Cerem public LPF și FRF să explice!”