INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ARABIA SAUDITĂ

Laurențiu Reghecampf, în picaj » A luat la țintă arbitrajul după a patra înfrângere la rând: „Nu știu de ce nu l-a acordat!”

Laurențiu Reghecampf // sursă foto: Twitter @ KingCupSA

Articol de - Publicat duminica, 22 octombrie 2023 09:07 / Actualizat luni, 23 octombrie 2023 21:41

Al Tai, formația pregătită de Laurențiu Reghecampf, a ajuns la patru înfrângeri consecutive în Arabia Saudită, după 0-2 pe terenul lui Al Shabab. Gruparea pregătită de Reghe e antepenultima în clasament!

Se complică misiunea lui Reghecampf la noua sa echipă, unde, din momentul instalării, românul n-a cunoscut încă gustul victoriei.

Marius Șumudică, euforic după victorie! Liber la petrecere și amenințări pentru Beșiktaș: „E greu să ne bată cineva!”
TURCIA

Sâmbătă seara, cu Andrei Cordea și Marko Dugandzic pe teren din primul minut, Al Tai a făcut o partidă modestă în deplasarea cu Al Shabab, care i-a avut titulari și pe vedetele Ever Banega sau Yannick Carrasco.

Reduta românului a cedat în repriza secundă (goluri Diallo '50 și Al Qahtani '90+5), astfel că Reghecampf are înfrângeri pe linie de când a lăsat-o pe Universitatea Craiova pentru mirajul financiar din Golf.

Laurențiu Reghecampf a acuzat arbitrajul: „Am avut penalty, nu știu de ce nu l-a acordat”

La finalul partidei, tehnicianul român de 48 de ani s-a plâns de arbitraj:

„Am avut multe ocazii azi (n.r. - sâmbătă), am pregătit bine echipa, dar nu am reușit în cele din urmă.

Nu vreau să vorbesc prea mult despre arbitraj, dar am avut o lovitură de pedeapsă care nu a fost acordată. Cred că am avut un penalty 100% corect și nu știu de ce nu l-a acordat arbitrul. Totodată, primul gol al celor de la Al-Shabab a venit după o eroare a arbitrului”, a afirmat Reghecampf, în presa din Arabia Saudită

A fost a patra înfrângere pentru Reghecampf din tot atâtea meciuri pe banca noii sale echipe. În primele trei partide a fost învins de Al Faisaly în Cupa Regelui, scor 0-2, și de Al Nassr, 1-2, respectiv Al Taawon, 0-3, în campionat.

Cosmin Contra a criticat arbitrajul după înfrângerea cu Al Nassr: „Golul lui Cristiano Ronaldo nu trebuia să existe”

Dan Petrescu, victorie la debutul în play-off » „Bursucul” a sărit de pe bancă în prelungiri