INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ARABIA SAUDITĂ

Victorie URIAȘĂ pentru Marius Șumudică! A trecut peste Stanciu în clasament după un meci în care a jucat mai bine de o oră în inferioritate

Articol de GSP - Publicat vineri, 15 februarie 2019 20:20

Al Shabab și-a revenit după cele 3 meciuri fără victorie și s-a impus pe teren propriu cu Al Wehda (locul 6), scor 1-0.

Partida a fost una dificilă pentru formația lui Marius Șumudică, mai ales că din minutul 27 a jucat în inferioritate numerică. Seba a fost eliminat direct.

Luiz Antonio, mijlocașul venit de la Chapecoense, a marcat golul echipei lui Șumudică, în minutul 45+1, din penalty.

Al Wehda a controlat jocul, însă n-a putut depăși defensiva condusă de Valerică Găman. Accidentat fiind, Constantin Budescu n-a fost nici rezervă.

Al Shabab a urcat pe locul 3, având 37 de puncte în 20 de meciuri. Cu unul peste formația lui Nicolae Stanciu, Al Ahli, dar cu 6 în urma lui Al Nassr și la 12 distanță de liderul Al Hilal.