INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  POLONIA

VIDEO Sergiu Hanca, debut de vis în Polonia » A înscris superb pentru KS Cracovia în meciul cu Piast

Articol de GSP - Publicat sambata, 09 februarie 2019 20:25

Sergiu Hanca, 26 de ani, fotbalistul plecat de la Dinamo la Cracovia în această iarnă, a avut parte de un debut ideal în campionatul Poloniei. A înscris golul victoriei pentru KS Cracovia în confruntarea cu Piast, câștigată de echipa sa cu 2-1.

Folosit titular, Sergiu Hanca a înscris golul de 2-1 al echipei sale, în minutul 50, printr-un voleu de excepție de la 15 metri. Ulterior, românul a fost înlocuit în minutul 74.

Felix deschisese scorul pentru Piast în minutul 22, Airam egalând pentru KS Cracovia cu 7 minute înainte de pauză.

La formația din Cracovia evoluează și fostul stelist Cornel Râpă, 29 de ani, la rândul lui titular, acesta terminând meciul ca integralist.

În urma victoriei, KS Cracovia a urcat pe locul 8, poziție care asigură prezența în play-off. Formația lui Hanca și Râpă are 30 de puncte și e la doar 4 lungimi de locul 4.

Vezi și: PERUGIA - PALERMO // VIDEO George Pușcaș, „dublă” pentru Palermo în Serie B » Atacantul naționalei U21 a ajuns la cota 5 în acest sezon

Interviu ȘOCANT cu fostul internațional român care deține o școală de fotbal: „80% dintre români susțin Rusia. Știm cu toții ce este Ucraina - rahat!” » GSP l-a contactat azi: „Îmi mențin afirmațiile!”

Retragere-șoc în tenis! Nici măcar nu și-a anunțat fanii, dar a cerut să fie scoasă din programul de testare antidoping