INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LIVERPOOL

„O să iasă foc!” » Ce a putut să spună Salah, în drumul spre întâlnirea cu Klopp, de la vestiare

Mohamed Salah (31 de ani), extrema dreapta de la Liverpool, a oferit o reacție scurtă după ce s-a certat cu Jurgen Klopp în timpul meciului cu West Ham, scor 2-2. +14   FOTO

Articol de - Publicat sambata, 27 aprilie 2024 18:17 / Actualizat sambata, 27 aprilie 2024 22:05

E tensiune maximă la Liverpool, care pare ieșită din lupta la titlu după un nou pas greșit în Premier League. „Cormoranii” au părăsit și Europa League, în sferturi, astfel că riscă să rămână doar cu Cupa Ligii câștigată în ultimul sezon al lui Klopp pe Anfield.

+10 FOTO

Antrenorul german, care va pleca la finalul sezonului, s-a certat cu Mohamed Salah în timpul meciului cu West Ham. Egipteanul, aflat la marginea terenului, se pregătea să intre în joc, în minutul 79, când a avut un schimb de replici cu Jurgen. Iar după meci a avut o reacție care i-a șocat pe jurnaliștii englezi

Mohamed Salah i-a șocat pe englezi după ce s-a certat cu Jurgen Klopp

„O să iasă foc dacă vorbesc azi”, a spus Salah în trecere, la zona mixtă, după meciul cu West Ham. Jurnaliștii de la Liverpool Echo au etichetat reacția lui Mo drept șocantă.

Egipteanul nu a vrut să spună mai multe după conflictul cu Jurgen Klopp, care a avut o reacție mai ponderată după partidă.

„Nu pot să spun public ce ne-am spus pe margine, dar am vorbit în vestiar și am rezolvat”, a declarat Klopp, citat de BBC.

Mohamed Salah, din nou rezervă la Liverpool

Unul dintre motivele conflictului ar fi nemulțumirea lui Salah. El a fost din nou rezervă și a intrat în minutul 80 cu West Ham.

Jucătorul care are șanse mari să plece la vară a fost rezervă și în weekend-ul trecut, la victoria cu Fulham, scor 3-1. Atunci, Mo a jucat 18 minute, pe final.

Salah are 17 goluri și 9 assist-uri în Premier League în acest sezon. Nu a mai marcat de pe 7 aprilie, de la 2-2 cu Manchester United.

Klopp, prima reacție după scandalul cu Salah: „Am rezolvat-o la vestiar”
LIVERPOOL
Un nou pas greșit pentru Liverpool » Remiza „cormoranilor” cu West Ham a pus punct oricărei speranțe la titlu » Clasamentul ACUM