FOTBAL  »  Superliga  »  OȚELUL - FCSB 0-2

„Nu e așa cum vor fanii!” » Dorinel Munteanu a avut de transmis un mesaj, după eșecul cu FCSB

Dorinel Munteanu / foto: Facebook@ Oțelul Galați +27   FOTO
Dorinel Munteanu / foto: Facebook@ Oțelul Galați

Articol de , , - Publicat duminica, 30 iulie 2023 00:22 / Actualizat duminica, 30 iulie 2023 01:10

Dorinel Munteanu, antrenorul celor de la Oțelul Galați, a avut un discurs pozitiv la finalul meciului pierdut de echipa sa în fața celor de la FCSB, scor 0-2. În ciuda înfrângerii, tehnicianul evidențiază prestația solidă a nou-promovatei, care a avut două transversale la 0-1.

Îmi felicit echipa, s-a ridicat cel puțin în trei sferturi din joc la nivelul unei formații care-și propune să ia campionatul, care are jucători valoroși. În prima repriză, chiar n-am dat nicio șansă adversarului, cu excepția golului lui Tavi Popescu.

Apoi, în repriza a doua, am avut și noi două bare, au ratat și ei un penalty, s-a mai echilibrat jocul.

Nu sunt mulțumit la înfrângeri, dar nu pot fi supărat pe echipa mea după acest meci. Ăsta e fotbalul! La Craiova am ratat foarte mult, acum am ratat noi, am avut două bare. Dar sunt multe momente bune pe care le pot extrage după acest meci”, a punctat Dorinel Munteanu, la Digi Sport.

Seara animată a Galațiului și a revenirii stângace a lui Chiricheș » Reporterii GSP au surprins 10 momente tari la Oțelul - FCSB
OȚELUL - FCSB 0-2

Dorinel Munteanu: „O victorie nu se obține așa cum vor fanii!”

Tehnicianul gălățenilor a fost întrebat despre bilanțul Oțelului din primele trei runde: doar două puncte acumulate, însă Munteanu le cere răbdare suporterilor.

„Trebuie să mergem înainte, să muncim și să fim uniți! Campionatul e foarte lung. Fanii vor victoria la fiecare meci, dar o victorie nu se obține așa cum vor fanii.

Am avut un adversar cu experiență în față. Trebuie să îmbunătățim nivelul nostru și să obținem puncte, vor veni și punctele. Perioada de transferuri durează până pe 3 septembrie, mai am timp să aduc jucători care să ajute echipa”.

Oțelul - FCSB / FOTO: Cristi Preda (GSP)
Vlad Chiricheș a rezistat 63 de minute în Oțelul - FCSB / foto: Cristi Preda (GSP)
+23 FOTO

S-a speculat că FCSB va veni cu echipa a doua aici... Uitați că n-a fost așa! A jucat Chiricheș, au intrat și jucătorii care au rămas pe bancă la început. Cred că ne-au respectat.

- Dorinel Munteanu, antrenorul Oțelul Galați

VIDEO Bogdan Chipirliu, spectator de lux la meciul gălățenilor cu FCSB: „Oțelul nu merita să piardă”

Vlad Chiricheș, după revenirea la FCSB: „M-am trezit într-o altă realitate” + Declarația care l-a băgat în ceață pe Panduru

„Am văzut niște aiureli la TV...” » Tavi Popescu, replică dură pentru contestatarii săi, după golul splendid cu Oțelul

Exod la încă un club din Superligă: 7 jucători sunt OUT » Rapid, U și CFR Cluj luptă pentru mijlocașul rămas liber

Se pregătește o decizie epocală » FIFA este tentată să aprobe modificarea, fanii se revoltă!