FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID - FC BOTOȘANI

Rapid - FC Botoșani » Iulian Cristea a comis o eroare uriașă în startul reprizei secunde, în urma căreia Virgile Pinson a egalat. +9   FOTO

Articol de - Publicat vineri, 28 iulie 2023 22:55 / Actualizat vineri, 28 iulie 2023 23:57

Rapid - FC Botoșani » Iulian Cristea a comis o eroare uriașă în startul reprizei secunde, în urma căreia Virgile Pinson a egalat la 1.

În minutul 51, la 1-0 pentru Rapid, fostul stoper de la FCSB în vârstă de 29 de ani a bâlbâit un balon la mijlocul terenului și a fost deposedat de Victor Dican.

Fotbalistul propus la FCSB, gafă de proporții în Rapid - FC Botoșani
RAPID - FC BOTOȘANI

Fotbalistul Botoșaniului a avansat într-o zonă liberă, a încercat să-i trimită, fără succes, lui Mihai Roman în fața porții. A ieșit mai bine. Pentru că balonul a ajuns ceva mai în spate, la Virgile Pinson, care l-a executat pe Horațiu Moldovan, finalizare fără preluare.

+5 FOTO

A comis-o și Cîrjan, la golul 2 marcat de FC Botoșani în poarta Rapidului

În minutul 59, Rapid a mai fost o dată „capsată” de FC Botoșani, tot după o gafă mare a unui nou-venit. Cătălin Cîrjan a pierdut foarte ușor un balon la mijlocul terenului în fața lui Florescu, mijlocașul Botoșaniului a avansat până la marginea careului și a șutat, mingea deviată de Oaidă a intrat în plasă.

Eroare uriașă: Iulian Cristea a îngropat-o pe Rapid + Greșeală mare comisă și de Cîrjan
Momentul în care Cîrjan e deposedat de Florescu

Mai multe articole de actualitate din Superliga:

Căpitanul Craiovei a izbucnit: „Nu e permis așa ceva. Să se ia măsuri”
FCU CRAIOVA - U CLUJ 3-4
Nebunie în Bănie » 7 goluri și răsturnări de scor între FCU Craiova și U Cluj
FCU Craiova - U Cluj

La EURO GSP, Pițurcă a prevăzut finala Champions League și dă de pământ cu 3 „grei” ai vremurilor noastre: „Au fost PANARAME!”

„E foarte grav ce a spus Șucu!” » A „citit” ce se întâmplă la Rapid: „Vine președinte cu Șumudică antrenor!”