FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN - DINAMO

GAZ METAN - DINAMO 1-3. „Nuevo Dinamo”, la prima victorie! Remarcații din tabăra lui Cosmin Contra și cine a dezamăgit

Gaz Metan a pierdut pe teren propriu, scor 1-3 cu Dinamo // foto: Facebook @ Gaz Metan Mediaș +1   FOTO

Articol de GSP - Publicat marti, 22 septembrie 2020 07:58 / Actualizat marti, 22 septembrie 2020 08:40

Dinamo s-a impus împotriva celor de la Gaz Metan Mediaș, scor 3-1, obținând astfel prima victorie din acest sezon.

Cosmin Contra a izbutit să câștige primul meci ca antrenor la Dinamo în acest nou mandat, la cea de-a treia încercare. Înfrângerea cu Chindia (0-1) și egalul cu FC Botoșani (1-1) au fost urmate de o victorie categorică la Mediaș, scor 3-1, într-un meci în care cele două reprize au fost mult diferite.

GAZ METAN - DINAMO 1-3 » Note GSP

O primă repriză anostă a fost urmată de o parte secundă mult mai animată, în care s-au marcat toate cele 4 goluri. Cea mai mare notă din tabăra „câinilor roșii” a fost 7, calificativ trecut în dreptul a nu mai puțin de 5 fotbaliști și al antrenorului Cosmin Contra.

Gonzales și Camara, autorii a două dintre cele 3 goluri alb-roșii, au primit nota 7 în Gazeta de azi, la fel cum au făcut-o și Puljic, Riccardo Grigore și Borja Valle, introdus la pauză. Singurul fotbalist dinamovist cu nota 5 a fost Valentin Borcea, înlocuit la pauză de spaniolul Borja Valle.

De cealaltă parte, niciunul dintre fotbaliști nu a primit o notă mai mare de 5. Chamed, Cardoso, Deaconu, Buzbuchi, Sanoh și Butean au primit calificativul de trecere, în rest trupa lui Dusan Uhrin Jr. a fost una de „corigenți”!

4a fost cea mai mică notă din Gaz Metan - Dinamo 1-3, obținută de antrenorul Dusan Uhrin Jr. și de 7 jucători

VIDEO Sărbătoare în vestiarul „câinilor”, după victoria de la Mediaș, 3-1

Mai multe știri din Liga 1:

Adi Petre, cel mai slab și când FCSB bate cu 3-0 » Cifrele InStat spun totul despre randamentul atacantului

Cosmin Contra, după primul succes de la revenire: „Intrarea lui a adus plusul de care aveam nevoie”

Cine rămâne în Superligă, cine pică în Liga 2 » CALCULE la retrogradare în timp real

Nu se mai ascund » Fostul fotbalist al Rapidului se iubește cu mama unui titular din Superliga