FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - POLI IAȘI

Se liniștesc apele la CFR Cluj? "Am văzut o echipă ca pe vremea lui Dan Petrescu" » Cum au impresionat ardelenii în prima repriză cu Poli Iași

Articol de GSP - Publicat vineri, 19 octombrie 2018 21:56

Gabi Balint s-a arătat încântat de jocul celor de la CFR Cluj în prima repriză a meciului cu Poli Iași. Formația lui Antonio Conceicao a intrat la vestiare cu 1-0.

”Am văzut o echipă a CFR-ului ca pe vremea lui Dan Petrescu. Iașiul a avut o ocazie mare prin Patrick Petre. Țucudean e un jucător pe care-l vezi cam singur în atac. CFR e o echipă solidă, are un moral bun. Îmi place că deschide jocul. Jucătorii vin cu mingi din lateral pentru Țucudean”, a declarat Gabi Balint la TV Digi Sport.

Balint a vorbit și despre accidentarea lui Ovidiu Hoban, care a părăsit terenul în minutul 34: ”Nu cred că va conta accidentarea lui Hoban. A intrat Bordeianu în locul lui și a făcut-o bine până acum”.

Urmărește AICI meciul dintre CFR Cluj și Poli Iași!

Comeback neașteptat! Cristi Balaj semnează și va fi noul președinte al clubului din Superliga