FOTBAL  »  LIGA 2  »  DACO GETICA

DACO GETICA - FARUL 3-0 / Oprița a urmărit jocul din tribună și a remarcat un lucru: "Așa mi se pare"

Articol de - Publicat sambata, 10 noiembrie 2018 22:21

Partida dintre Daco Getica București și Farul Constanța a fost câștigată clar de bucureșteni, scor 3-0, cu toate reușitele venite în actul secund al jocului.

Marinarii, cu Ciprian Marica în tribună, au oferit o replică bună în prima repriză dar au plătit, din nou, un greu tribut în partea secundă a meciului unor erori grave ale defensivei.

Ionuț Voicu a marcat de două ori, ajungând la cota 13 în acest sezon, în timp ce reușita finală a gazdelor i-a aparținut lui Cristian Bustea.

Printre cei care au urmărit disputa din Colentina s-a aflat și fostul antrenor al gazdelor, Daniel Oprița.

”Victorie clară pentru Daco Getica care l-a scos în prim plan și cu acest prilej pe Voicu, un jucător foarte bun al ligii secunde. Nivelul îmi pare în scădere față de stagiunea în care noi, Juventus, am promovat în primul eșalon. Lupta, însă, pentru promovare, este una acerbă” , a precizat Daniel Oprița venit în Colentina alături de unul dintre colaboratorii săi de bază, Martin Tudor.

Imaginile pe care televiziunile și UEFA le-au vrut interzise! Ce s-a întâmplat pe teren, în prelungirile de la Italia - Albania