LIGA 2  ·  ETAPA #4

LIGA 2 » U Cluj - Unirea Slobozia 3-1 » Victorie pentru „Șepcile Roșii”, în ultimul meci al etapei » Clasamentul actualizat

U Cluj a învins-o pe Unirea Slobozia, scor 3-1, în ultimul meci al etapei #4 din Liga 2.  Sursă foto: Facebook U Cluj
U Cluj a învins-o pe Unirea Slobozia, scor 3-1, în ultimul meci al etapei #4 din Liga 2. Sursă foto: Facebook U Cluj

Articol de GSP - Publicat marti, 22 septembrie 2020 19:00 / Actualizat marti, 22 septembrie 2020 20:59

U Cluj a învins-o pe Unirea Slobozia, scor 3-1, în ultimul meci al etapei #4 din Liga 2. Astfel, Costel Enache debutează cu dreptul pe banca „Șepcilor Roșii”. 

Final » U Cluj - Unirea Slobozia 3-1

Clasament Liga 2: 

Echipele de start: 

U Cluj: Muțiu – Inacio Miguel, Luchin, Telcean, Neciu, I. Filip, Bg. Barbu, Nic. Pîrvulescu, Meșter, Golan, Gavra (cpt.)
Rezerve: Vâtcă – Laur. Rus, Andr. Mureșan, D. Novac, Negrean, Ștefănescu, Mâneran, Taub, Goga
Antrenor: Costel Enache

Unirea Slobozia: Gurău – Rob. Ghiță, I. Dinu, Ibrian, Dumbrăvean, Vl. Suciu, Bg. Danciu, Negoiu, C-tin Toma, Răduca, Ad. Moldovan
Rezerve: Poiană – Gab. Lazăr, Chebac, D. Unguru, Stoianovici, P. Mihalache, Mih. Adăscăliței

Ieri, Petrolul a învins-o în deplasare pe Csikszereda Miercurea Ciuc, scor 2-1. Armando Vajushi a reușit o „dublă” pentru prahoveni, în vreme ce pentru gruparea din Miercurea Ciuc a înscris Juan Bauza.

Ambele formații au încheiat partida în 10 oameni. Janos, de la gazde, a fost eliminat pentru un fault dur asupra portarului advers (detalii, AICI), iar Balint, fotbalistul Petrolului, a fost trimis la cabine de „centralul” Nechita Chioran pentru două cartonașe galbene.

FINAL » Csikszereda - Petrolul Ploiești 1-2

FK Csikszereda: Rybansky – R. Takacs, Intzidis, Apro, R. Palmeș, Bara, Eder Gonzalez (cpt.), Botorok, Bauza, Marrone, Meszaros
Rezerve: Gyenge – Bor, Szondi, Csuros, Kalman, Pinter, Rotar, N. Janos, T. Suciu
Antrenor: Valentin Suciu

Petrolul Ploiești: R. Avram – B. Mendoza, Meijers, Manolache, Țicu, Nir Lax, Vajushi, Ekollo, M. Bratu, Pol Roige (cpt.), Val. Balint
Rezerve: Cebotari – Botic, Andr. Răuță, Poelmans, Salifu, Rz. Matiș, Saim Tudor, Mih. Constantinescu, Buhăescu
Antrenor: Viorel Moldovan

Final » Viitorul Pandurii - FC U Craiova 2-4

Final » Concordia - Pandurii 4-0

Final » CSM Reșița - ASU Poli Timișoara 0-0

Final » CSM Slatina - Comuna Recea 2-0

Final » Farul Constanța - Gloria Buzău 2-2

Final » CS Mioveni - Metalogobus 0-1

Final » Ripensia - Aerostar Bacău 1-0

Final » Rapid - Turris 1-1

Citește mai multe știri de actualitate:



„Marș afară!”. Ștefan Bănică și-a ieșit din minți după ce soția lui a fost jignită
Libertatea
Comentarii (44)
mandpv964  •  21 Septembrie 2020, 20:32
Postat de Zoltan Pop pe 21 Septembrie 2020, 20:11

Mmmmmddddaaaa Tipic roma.nesc elimini 2 jucatori sa fi sigur ca echipa de dincolo de carpati poate cistiga ..primul gol offside de un kmm..al doilea fault in atac ...Sc.ir.be... mai puteti fi!!!

Maaaa, pe tine te deranjeaza Carpatii, sau ca nu e gard pe ei... Scraba...

Zoltan Pop  •  21 Septembrie 2020, 20:11
Postat de silvio pe 21 Septembrie 2020, 18:23

Hai Romania!

Mmmmmddddaaaa Tipic roma.nesc elimini 2 jucatori sa fi sigur ca echipa de dincolo de carpati poate cistiga ..primul gol offside de un kmm..al doilea fault in atac ...Sc.ir.be... mai puteti fi!!!

elgabri  •  21 Septembrie 2020, 19:51

Ce frumos incarajaza Ciucanii echipa nu cum am auzit in liga 1 la Ovidiu numai ajuraturi *** !!!

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Vezi toate comentariile (44 )
Comentează
Agenda
Oră Competiție / Post TV
11:30 Fotbal, Liga 2
Concordia - Farul
Digi 1, Telekom 1, Look Plus
14:00 Fotbal, Liga 1
UTA Arad - Chindia
Digi 1, Telekom 1, Look Plus
14:00 Fotbal, La Liga
Osasuna - Athletic Bilbao
Digi 2, Telekom 2
15:00 Tenis, WTA
Turneul din Ostrava
Digi 4
16:30 Fotbal, Bundesliga
Bayern Munchen - Frankfurt
Digi 2, Telekom 2
17:00 Fotbal, La Liga
Barcelona - Real Madrid
Digi 1, Telekom 1, Look Plus
19:00 Fotbal, Serie A
Genoa - Inter
Digi 3, Telekom 3
19:30 Fotbal, Liga 1
Astra - Poli Iași
Digi 1, Telekom 1, Look Plus
19:30 Fotbal, Bundesliga
Borussia Dortmund - Schalke 04
Digi 2, Telekom 2
19:30 Fotbal, La Liga
Sevilla - Eibar
Digi 4, Telekom 4
21:45 Fotbal, Liga 1
Sepsi - Dinamo
Digi 1, Telekom 1, Look Plus
21:45 Fotbal, Serie A
Lazio - Bologna
Digi 3, Telekom 3
22:00 Fotbal, Ligue 1
PSG - Dijon
Digi 2, Telekom 2
22:00 Fotbal, La Liga
Atletico Madrid - Betis
Digi 4, Telekom 4
Program TV complet
Liga 1