INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LIGA CAMPIONILOR ASIEI

VIDEO Al Hilal, calificare cu emoții în optimile Ligii Campionilor Asiei » A ratat două penalty-uri la 0-0, apoi a marcat un gol fabulos!

Al Hilal a învins-o, cu greu, pe Navbahor Namangan, din Uzbekistan, scor 2-0, și s-a calificat în optimile Ligii Campionilor Asiei.

Articol de - Publicat marti, 28 noiembrie 2023 23:33 / Actualizat miercuri, 29 noiembrie 2023 04:39

Al Hilal a învins-o pe Navbahor Namangan, din Uzbekistan, scor 2-0, în derby-ul grupei D, și s-a calificat în optimile Ligii Campionilor Asiei.

Al Hilal, echipa starurilor Neymar, Milinkovic-Savic și Kalidou Koulibaly a avut de tras pentru a obține primul loc al grupei.

Scandal imens după PSG - Newcastle » Francezii riscau să rateze și Europa League, dar au primit un penalty controversat în 90+5: „Cum să dai așa ceva?”
PSG - Newcastle

Înaintea meciului, Al Hilal și Navbahor Namangan aveau câte 10 puncte, iar duelul era crucial pentru calificarea în optimi. Doar locul 1 garantează prezența în optimi, doar cele mai bune 3 echipe de pe locul 2 merg mai departe.

Al Hilal, calificare cu emoții în optimile Ligii Campionilor Asiei » Au ratat două penalty-uri la 0-0!

Fără Neymar, care ratează tot sezonul din cauza unei rupturi de ligament încrucișat anterior și menisc, Al Hilal a avut de muncit pentru victorie. Al Dawsari, una dintre vedetele echipei, a irosit două lovituri de pedeapsă. Ambele la scorul de 0-0!

În minutul 11 a trimis pe lângă poartă, pentru ca în minutul 68 să execute slab, iar Yusupov să pareze. Malcom a fost pe fază însă și a trimis în plasă mingea respinsă de portar.

Salem Al Dawsari s-a revanșat până la urmă în minutul 85, când a marcat cu un lob superb de la aproximativ 30 de metri.

Astfel, Al Hilal a reușit să obțină calificarea înainte de ultima rundă. Navbahor Namangan are nevoie de o victorie pentru a fi sigură că va fi printre cele mai bune echipe clasate pe locul 2.

Carvajal și Ancelotti s-au distrat la conferința de presă a lui Real Madrid: „Mâine i-aș prelungi contractul! Antrenor de top” » Cum a reacționat Carlo
REAL MADRID
Fotbalistul promovat și debutat de Mircea Lucescu, decisiv în Champions League!
GRUPE

„Urmează producții de un mare impact, participă și el ...” » Soția unui fost star de la PSG, decizie controversată: „Planul e un milion de dolari în 6 luni”

L-a rugat să nu joace, fiindcă are o presimțire rea, dar el a marcat în poarta Romei! Așa că a schimbat abordarea: „Hai să mai facem copii”