INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ASTON VILLA - ARSENAL

Aston Villa - Arsenal 1-0 » Unai Emery își învinge fosta echipă

Aston Villa - Arsenal / Foto: Imago

Articol de - Publicat sambata, 09 decembrie 2023 21:30 / Actualizat sambata, 09 decembrie 2023 21:30

După ce a învins-o pe Manchester City în etapa precedentă, Aston Villa a reușit să se impună și în fața lui Arsenal cu același scor, 1-0. Echipa antrenată de Unai Emery își consolidează poziția a treia în clasament, având 35 de puncte, la doar două în spatele liderului, Liverpool.

Căpitanul lui Aston Villa, John McGinn a marcat unicul gol al meciului în minutul 7, iar de atunci „tunarii” au alergat după egalare, fără succes, însă. Mikel Arteta a urmărit meciul din tribune, după ce a fost suspendat în urma celebrării victoriei cu Luton Town din etapa precedentă, scor 4-3.

Programul complet și rezultatele din Premier League AICI!

Aston Villa - Arsenal 1-0

• A marcat: McGinn '7

Aston Villa - Arsenal, echipele de start:

Aston Villa (4-4-1-1): Martinez - Konsa, Diego Carlos, Torres, Digne - Bailey, Kamara, Douglas Luiz, McGinn - Tielemans - Watkins
Antrenor: Unai Emery

Arsenal (4-3-3): Raya - White, Saliba, Gabriel, Zinchenko - Odegaard, Rice, Havertz - Saka, Gabriel Jesus, Martinelli
Antrenor: Mikel Arteta

VIDEO. Premier League » Meciul zilei: Aston Villa - Arsenal

Vezi și alte știri:

Decizia luată de Leo Grozavu în privința lui Phelipe, jucătorul care a semnat cu FCSB în plin campionat
FCSB
Pe urmele lui Bergodi » Ce performanţă poate atinge Petev dacă va câştiga la Sibiu
HERMANNSTADT - CSU CRAIOVA

Exod la încă un club din Superligă: 7 jucători sunt OUT » Rapid, U și CFR Cluj luptă pentru mijlocașul rămas liber

Se pregătește o decizie epocală » FIFA este tentată să aprobe modificarea, fanii se revoltă!