INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ISRAEL

Sefer a intrat în minutul 61 și a făcut SHOW!

Antonio Sefer a făcut SHOW în Ashdod - Hapoel Beer Sheva // foto: Instagram

Articol de - Publicat sambata, 30 decembrie 2023 21:52 / Actualizat sambata, 30 decembrie 2023 22:01

Antonio Sefer (23 de ani) a intrat pe teren în minutul 61 al meciului dintre Ashdod și Hapoel Beer Sheva, la scorul de 1-1, și a rezolvat partida pentru oaspeți, reușind să înscrie un gol și să ofere o pasă decisivă.

În etapa 13 a campionatului din Israel, Hapoel Beer Sheva s-a deplasat la Ashdod pentru un duel cu echipa locală.

Gazdele au început partida excelent și au intrat în avantaj în minutul 6, gol Jordan Botaka. Hapoel a egalat în minutul 20, prin Stoyanov, iar echilibrul s-a menținut până la jumătatea reprizei secunde.

Pițurcă prevede un transfer de 100 de milioane de euro în fotbalul românesc: „Spre deosebire de patronii de la noi, eu vorbesc pe ceva concret!”
MERCATO

Antonio Sefer a intrat în minutul 61 și a făcut SHOW în Ashdod - Hapoel Beer Sheva

În minutul 69, Sefer, introdus pe teren cu puțin timp în urmă, l-a servit pe Hatuel pentru golul prin care Beer Sheva a intrat în avantaj. În minutul 87, românul a închis tabela, 3-1 pentru oaspeți, care au ajuns la 18 puncte în 13 etape de campionat.

Beer Sheva este acum a cincea în Israel, dar are un meci în plus față de Hapoel Tel Aviv.

De la transferul în Israel, Antonio Sefer a înscris 3 goluri și a oferit 4 pase decisive în 15 meciuri pentru Hapoel Beer Sheva.