INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  POLONIA

VIDEO Hanca și Râpă au cucerit Cupa Poloniei cu Cracovia, după un meci dramatic! Torțe și scenografii la meci + Hanca a celebrat trofeul urcându-se pe poartă :D

Hanca și Râpă au cucerit Cupa Poloniei cu Cracovia

Articol de - Publicat sambata, 25 iulie 2020 00:50 / Actualizat sambata, 25 iulie 2020 01:02

Sergiu Hanca și Cornel Râpă au câștigat Cupa Poloniei cu MKS Cracovia, 3-2 împotriva celor de la Lechia Gdansk.

Ambii jucători români au fost titulari în partida în care Lechia a condus cu 1-0 și 2-1, dar Cracovia a revenit spectaculos de fiecare dată. Golul victoriei a venit în prelungiri, în minutul 116.

Vezi AICI VIDEO de la meciul jucat la Lubin!

Cornel Râpă a avut un gol anulat în minutul 74, la scorul de 2-1 pentru adversari, dar a fost anulat pentru henț.

Click aici pentru statisticile meciului!

Sergiu Hanca a sărbătorit urcându-se pe poartă și cântând cu fanii:

Cei de la Cracovia au pozat cu trofeul:

Spectatorii au avut voie pe stadion, iar galeriile au făcut chiar scenografii și au aprins torțe:

VIDEO Alex Mitriță, calificare dramatică în play-off din MLS! Golul decisiv, marcat din penalty în minutul 90+1

Cine rămâne în Superligă, cine pică în Liga 2 » CALCULE la retrogradare în timp real

Nu se mai ascund » Fostul fotbalist al Rapidului se iubește cu mama unui titular din Superliga