INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  LIGA CAMPIONILOR ASIEI

VIDEO Laurențiu Reghecampf, umilit în Liga Campionilor Asiei » Echipa sa a fost învinsă de irakienii de la Al Zawra'a

Laurențiu Reghecamf

Articol de GSP - Publicat luni, 11 martie 2019 18:43

Al Wasl, echipa lui Laurențiu Reghecampf, a pierdut categoric în deplasare în grupele Ligii Campionilor Asiei, 0-5 cu Al Zawra'a, din Irak.

Cotați cu prima șansă la victorie, irakienii au început tare meciul cu formația lui Reghecampf. În minutele 22 și 34 au marcat Samal Saeed, respectiv Abbas Abdulnabi, stabilind scorul pauzei. Situația echipei lui Reghe a devenit și mai complicată în minutul 39, când mijlocașul său, Fabio Lima, a fost eliminat.

După pauză, Al Zawra'a a continuat să atace și a mai marcat de trei ori. Abdulnabi a reușit dubla în minutul 51, în timp ce atacantul Mohannad Abdulraheem a înscris în minutul 75. Scorul final a fost stabilit în minutul 84, când fundașul Hussein Al Jwayed a marcat din penalty.

După două meciuri din grupă, Al Wasl are 3 puncte și este pe locul 2.

Mihai Neșu, adevărul despre divorț: „Vreau să știe lumea” » S-a spus că soția l-a părăsit în urma accidentului

L-a rugat să nu joace, fiindcă are o presimțire rea, dar el a marcat în poarta Romei! Așa că a schimbat abordarea: „Hai să mai facem copii”