FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID - U CLUJ

Bergodi, cel mai dur discurs după Rapid - U Cluj: „Nu se poate, aveam meciul în mână! Nu trebuie să se mai întâmple așa ceva!”

Cristiano Bergodi/ foto: Raed Krishan (GSP) +36   FOTO
Cristiano Bergodi/ foto: Raed Krishan (GSP)

Articol de - Publicat luni, 27 noiembrie 2023 23:15 / Actualizat luni, 27 noiembrie 2023 23:40

Rapid - U Cluj 2-3. Crsitiano Bergodi, antrenorul giuleștenilor, a avut un discurs dur după meciul pierdut în Giulești.

Rapid a condus cu 2-0, însă U Cluj a reușit o revenire de senzație. Bergodi a avut cel mai dur discurs de când a venit în Giulești și și-a taxat jucătorii pentru că s-au aruncat în atac și au fost surprinși pe contre de ardeleni.

Notele GSP după Rapid - U Cluj, direct de pe stadionul Giulești » Sabău i-a dat clasă lui Bergodi + cine a fost omul meciului
Rapid - U Cluj

VIDEO. Bergodi, discurs dur după Rapid - U Cluj: „Nu se poate! Am picat testul maturității”

„E o lipsă de maturitate, am picat acest test. De la 0-2 nu se poate pierde, chiar dacă se spune că e un rezultat periculos. Trebuia să jucăm altceva. Prima repriză s-a jucat pe contre, nu trebuie să existe așa ceva. Am avut de înfruntat mai multe contraatacuri decât în restul campionatului. Prea multe ocazii a avut U Cluj.

Ne-am dezechilibrat în repriza a doua, nu se poate așa ceva. Am fost desfăcuți, am jucat și acasă. I-am avertizat pe băieți. Eu sunt primul vinovat, dar băieții trebuie să învețe din greșeli. Am jucat prea deschis, aveam meciul în mână. Nu am ținut linia în apărare”, a declarat Bergodi la Orange Sport.

Bergodi: „Nu am fost deloc echilibrați. Meciul ăsta ne aduce cu picioarele pe pământ”

„Am încercat să băgăm atacanți, trebuia să câștigăm, dar ne-am dezechilibrat. Bine, aveam doi atacanți, nu cine știe câți alții. Noi ne-am dezechilibrat, am lăsat multe spații, au avut și ocazii, au marcat și goluri. Noi am încercat să venim cu jucători ofensivi de pe bancă, dar nu am fost echilibrați, nu ne-am mai creat ocazii.

Ne aduce cu picioarele pe pământ meciul ăsta, poate fi o lecție pentru noi. Poate învățăm din greșeli. E important să joci ofensiv, dar nu trebuie să lași spații, pentru că echipa adversă te pedepsește”, a declarat Bergodi la final.