FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID - CFR CLUJ 3-1

„Acolo s-a terminat partida” » Deac: „Am intrat foarte slab”

Rapid a învins-o pe CFR Cluj, scor 3-1, în etapa a 10-a din Superligă. Ciprian Deac, 37 de ani, mijlocașul ardelenilor, a vorbit despre prestația foarte slabă a echipei lui din partea secundă.

Articol de - Publicat luni, 25 septembrie 2023 23:20 / Actualizat marti, 26 septembrie 2023 00:09

„Am făcut o primă repriză bună, dar la pauză am ieșit altă echipă. N-am mai fost echipa din prima parte, în care am avut 2-3 ocazii mari și puteam închide jocul.

Nu găsesc explicații. Am intrat foarte slab în repriza secundă, ei au venit peste noi, au marcat repede, iar la 2-1 s-a terminat partida. Nu ne-am putut reveni. A urmat golul 3...”, a declarat Deac la Orange Sport 1.

Rapid - CFR Cluj 3-1, comentat de Dan Udrea, Cristi Geambașu și Remus Răureanu
Rapid - CFR Cluj 3-1

Ciprian Deac, după Rapid - CFR Cluj 3-1: „Absența lui Mandorlini, un minus”

„Sper să fie un accident, e clar că nu e CFR-ul pe care îl știe toată lumea. Trebuie să ne revenim foarte repede, pentru că la fotbal nu te așteaptă nimeni. Nu e nimic pierdut. Va urma și returul, va fi și play-off-ul, mai sunt multe meciuri de jucat. Avem timp să ne revenim și să ne batem pentru locurile de sus.

A contat și absența lui Mandorlini (n.r. - suspendat pentru jocul cu Rapid), el e cel care dă tonul, iar la pauză altcumva transmite ce am făcut bine, ce am făcut greșit. E clar că absența lui a fost un minus”, a mai spus Deac.

VIDEO CU GOLUL. Așa s-a desprins decisiv Rapid de CFR Cluj: Rrahmani, a 3-a „dublă” în Superliga!

+14 FOTO

Mai multe articole despre Rapid - CFR Cluj 3-1:

Imagini inedite în Giulești! Cristiano Bergodi a sărbătorit cu jucătorii și cu fanii golul de 3-1
RAPID - CFR CLUJ 3-1
Rapid, salvată de VAR! Gol anulat pentru o diferență incredibilă
RAPID - CFR CLUJ

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”