INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BAYERN

REZUMAT VIDEO Bayern Munchen, prăbușire în 14 minute! Înfrângere cu Mainz și criza bavarezilor se adâncește

Bayern Munchen a pierdut în deplasare cu Mainz, scor 1-3, în etapa #29 din Bundesliga/ foto: Imago Images

Articol de - Publicat sambata, 22 aprilie 2023 20:04 / Actualizat sambata, 22 aprilie 2023 20:29

Bayern Munchen a pierdut în deplasare cu Mainz, scor 1-3, în etapa #29 din Bundesliga.

Criza bavarezilor se adâncește, după eliminarea din sferturile Champions League în fața lui Manchester City, 1-4 la general. În plus, în etapa trecută din Bundesliga, bavarezii au remizat cu Hoffenheim, scor 1-1.

Contestat de suporteri, Mutu anunță: „Nu-mi convine ce am auzit. Am discutat cu șeful galeriei”
RAPID

VIDEO. Rezumat: Mainz - Bayern 3-1. Prăbușire în 14 minute pentru bavarezi

Bayern a deschis scorul prin Sadio Mane, reprimit în lot după ce l-a lovit pe Sane cu pumnul în gură. Senegalezul a marcat cu capul, în poarta goală, din centrarea lui Cancelo. Ajorque a egalat, în minutul 65.

A punctat cu capul din apropiere, după ce Sommer a scăpat mingea în față. Borreiro a dus-o pe Mainz în avantaj, finalizare la colțul scurt din postură de 1 la 1 cu portarul advers, după gafa în apărare făcută de Stanisic.

În minutul 79, Martin a pus cireașa pe tort. A dus scorul la 3-1 pentru Mainz, cu un șut plasat la colțul lung, din 16 metri.

Luptă strânsă pentru titlu în Bundesliga

Bayern poate pierde primul loc în Bundesliga, cu 5 etape rămase până la final. Borussia Dortmund avea cu două puncte în minus la începutul rundei #29.

În cazul unei victorii cu Frankfurt, Dortmund trece pe primul loc, cu un puncte pete bavarezi.

Liverpool - Nottingham Forest 3-2 » Duel spectaculos pe Anfield: „Cormoranii” au scufundat-o pe Nottingham!