SPORTURI  »  TENIS  »  ROLAND GARROS

SIMONA HALEP - ALISON RISKE // Nervii Simonei au cedat în primul set! Criză a liderului mondial, când era la un pas să piardă la zero

Articol de GSP - Publicat miercuri, 30 mai 2018 13:00

Simona Halep a făcut un prim set dezastruos în fața americancei Alison Riske, în duelul din primul tur al turneului de la Roland Garros.

Jucătoarea noastră a fost condusă cu 0-5 și a fost la un pas să piardă setul la 0. La scorul 0-5, 15-30, nervii Simonei Halep au cedat la finalul unui punct pierdut din cauza unei greșeli neforțate.

Liderul mondial s-a enervat și a izbit racheta de pământ de câteva ori, totul sub privirile împietrite ale antrenorului Darren Cahill, nemișcat în lojă, în primul set.  FOTO AICI!

În final, Simona Halep a cedat primul set cu 2-6, însă și-a revenit, câștigând seturile 2 și 3. Rezultat final 2-6, 6-1, 6-1 pentru jucătoarea noastră.

Simona va juca în turul următor cu Taylor Townsend (22 de ani, 72 WTA).

Mihai Pintilii, despre cel mai greu adversar din carieră: „Dădeam cu ură în el, dar nu cădea. La el chiar aveam ură. Dă-te-n... Doamne, iartă-mă!”
A ales Louis Munteanu? Disputat de FCSB și Rapid, atacantul a fost filmat cântând despre rivală: „Are valoare d'aia mare / Și știu că nu vă convine”
Universitatea Craiova a oficializat azi plecarea unui om de bază: „Baftă, Tataie!”

Mihai Pintilii, despre cel mai greu adversar din carieră: „Era un «bighidiu» d-ala mic. Dădeam cu ură în el, dar nu cădea. Dă-te-n... Doamne, iartă-mă”