SPORTURI  »  TENIS  »  INDIAN WELLS

SIMONA HALEP - MARKETA VONDROUSOVA » VIDEO Singurul moment de strălucire din primul set » Lovitură fabuloasă a Simonei

Simona Halep // Foto: Reuters

Articol de GSP - Publicat marti, 12 martie 2019 23:40

Simona Halep (2 WTA) a pierdut fără drept de apel primul set al meciului din „optimile” de la Indian Wells cu Marketa Vondrousova, 19 ani, 61 WTA, scor 6-2.

Totuși, Simona a avut și un moment de strălucire în primul set la scorul de 2-4 pe propriul serviciu. Românca a reușit s-o plimbe pe jucătoarea din Cehia dintr-un colț în altul până în momentul în care a obosit-o.

Apoi a lovit-o perfect pe contre-pied și a încheiat punctul într-un stil de mare campioană.

Meciul dintre Simona Halep și Marketa Vondrousova poate fi urmărit AICI!

Golgeterul din anii '90 care n-a avut loc la națională + Mesajul postat în timpul meciului de adio al Generației de Aur: „Mândru că am fost fotbalist”
Primul fotbalist care a semnat cu Rapid după venirea lui Neil Lennon » Contract pe 3 ani pentru jucătorul cu prestații apreciate în Superliga
Gigi Becali încearcă un nou transfer pe filieră sud-africană » Un fundaș stânga de 19 ani, cu două goluri marcate în campionat

La fel ca Ionel Ganea! Un nou fotbalist de legendă a reacționat dur după ce nu a fost invitat la meciul de adio: „Eu am construit această Generație de Aur! ”

O imagine postată de Jose Mourinho din vestiarul Arenei Naționale a devenit virală în Italia: „Unicul pe care îl iubesc”