SPORTURI  »  TENIS  »  WTA LINZ

Victorie facilă pentru Sorana Cîrstea » S-a calificat în turul II la turneul de la Linz

Articol de GSP - Publicat miercuri, 11 octombrie 2017 15:33

Sorana Cîrstea, locul 37 WTA, s-a impus categoric în primul tur al turneului de la Linz, Austria. Românca a trecut de belgianca Alison Van Uytvanck, locul 85 WTA, scor 6-3, 7-5, după un meci care a durat o oră și 36 de minute.

Sorana a început bine primul set, a condus cu 3-0, dar a fost egalată. Ulterior, românca a mai făcut un break și s-a impus cu 6-3, după 36 de minute.

Cîrstea a început și setul doi cu un break, dar a fost egalată, iar cele două jucătoare au mers cap la cap până la scorul de 5-5. Sorana a mai făcut un break și a câștigat setul și meciul.

În turul doi, Sorana Cîrstea se va duela cu rusoaica Natalia Vikhlyantseva, locul 69 WTA.

„Edi a auzit ce a spus!” » GSP a aflat de ce Alex Mitriță a fost lăsat acasă de selecționer: „Toți au simțit că-i lasă la greu”
Adrian Mititelu acuză o conspirație la retrogradare: „Au vrut să pună mâna pe jucători la preț de «dumping»”
Șoc la CFR Cluj! Ardelenii au primit interdicție la transferuri

Corvinul e în CORZI: dacă va juca în Europa, ar PIERDE dreptul de promovare în Superligă! » Cere dispensă din partea FRF: „Ar fi o aberație, să ne amâne!”

Pintilii l-a amendat pe Ngezana cu 200 de euro și nu i-a venit să creadă cu câți bani a apărut fotbalistul: „Du-te, mă, de aici!”