FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ

video CFR Cluj spulberă tot în amicale: golaveraj 8-0! A învins-o și pe vicecampioana Croației

CFR Cluj a câștigat și ultimul amical din cantonamentul desfășurat în Austria, 2-0 cu Hajduk Split, vicecampioana Croației FOTO: facebook.com/cfr1907

Articol de GSP - Publicat sambata, 25 iunie 2022 21:10 / Actualizat sambata, 25 iunie 2022 21:23

CFR Cluj a câștigat și ultimul amical din cantonamentul desfășurat în Austria, 2-0 cu Hajduk Split, vicecampioana Croației.

Campioană și în amicale! Așa poate fi descris parcursul ardelenilor în stagiul de pregătire din Austria: 4 meciuri, 4 victorii, golaveraj 8-0!

L-a impresionat pe Dan Petrescu » Vrea să-l folosească până la 41 de ani: „A fost cel mai bun!”
CFR CLUJ

CFR Cluj a rezolvat în 3 minute amicalul cu Hajduk Split

În această după-amiază, cu Hajduk Split, Ciprian Deac a deschis scorul din penalty, în minutul 39. Până la pauză, a punctat și Cristian Manea, din pasa aceluiași Deac (41).

Echipa de start a CFR-ului pentru partida cu Hajduk Split: Bălgrădean - Manea, Burcă, Kolinger, Camora - Boateng, Cvek - Deac, Vito, Petrila - Debeljuh
Rezerve: Pânzariu, Gal, Hoban, Bălan, Sacko, Gîdea, Betancor, Itu
Antrenor: Dan Petrescu

Campioana României debutează pe 5/6 iulie în Europa, împotriva armenilor de la Pyunik Erevan.

• A marcat: Dugandzic '35

Dan Șucu, noul acționar de la Rapid: „Înțeleg foarte greu modelul de business de la CFR Cluj”

CFR Cluj trimite 3 jucători la echipa fostului antrenor din Gruia: „Obiectivul nostru este salvarea de la retrogradare!”
CFR Cluj
Lovitură! Sepsi a bătut palma cu fostul atacant al lui CFR Cluj: „Ne-am înțeles în 5 minute”
TRANSFER

L'Equipe contrazice UEFA » Surpriză: francezii au anunțat „omul meciului” în România - Ucraina 3-0

România - Ucraina » Echipa de start gândită de Edi Iordănescu pentru primul meci de la EURO 2024

CALCULE: Cum se califică România în optimi la EURO 2024, după victoria fantastică în fața Ucrainei