FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - HERMANNSTADT 1-1

CFR - HERMANNSTADT 1-1 // Cătălin Căbuz, eroul sibienilor din meciul cu CFR, i-a pus gând rău FCSB-ului: „Mergem la București să scoatem un rezultat mare”

Articol de GSP - Publicat sambata, 02 februarie 2019 22:00

Cătălin Căbuz a fost eroul celor de la Hermannstadt azi în remiza cu CFR Cluj, scor 1-1. Portarul de 22 de ani se gândește deja la meciul cu FCSB de la București, care e etapa viitoare.

„E un egal cât o victorie pentru că pentru noi orice punct e important. Le mulțumesc frumos colegilor pentru că au scos două mingi de pe linia porții.

Am urmărit azi meciul FCSB-ului. Vrem să mergem la București să scoatem un rezultat mare. Vrem să jucăm de la egal la egal până în ultimul minut, să vedem ce să iese.

Ne-am gândit că și azi puteam scoate mai mult. Am condus mult timp, era normal să credem. Au mai rămas 4 meciuri”, a zis Cătălin Căbuz la LookTV.

Tragedie în fotbalul românesc! Jucătorul din Liga a 2-a a murit înecat în râul Olt