FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - CSU CRAIOVA

VIDEO CU GOLUL Efectul revenirii pe postul favorit pentru Octavian Popescu » Pasă de geniu pentru Darius Olaru la primul gol din FCSB - CSU Craiova

Mijlocașul celor de la FCSB, Darius Olaru (25 de ani), a deschis scorul în partida pe care vicecampioana României o dispută în compania CS Universității Craiova, în runda cu numărul 8 din Superliga.

Articol de - Publicat sambata, 02 septembrie 2023 22:02 / Actualizat sambata, 02 septembrie 2023 22:25

Basarab Panduru, atac cu talpa sus la Ilie Poenaru după înfrângerea cu CFR: „E mai bine să plece din fotbal! De aia ne furăm căciula”
VOLUNTARI - CFR CLUJ 1-4

VIDEO. Darius Olaru a deschis scorul în FCSB - CSU Craiova

În minutul 13 al meciului de pe stadionul Steaua, Darius Olaru a marcat primul gol al duelului dintre FCSB și CS Universitatea Craiova.

Alex Mitriță a pierdut balonul la mijlocul terenului, mingea fiind recuperată de Darius Olaru. El i-a pasat în stânga lui Tavi Popescu, revenit pe postul favorit după ce fusese încercat ba în dreapta, ba în zona de mijloc a terenului.

Acesta a intrat în posesia balonului la aproximativ 25 de metri de poarta lui Laurențiu Popescu. Extrema celor de la FCSB s-a decis să trimită o pasă filtrantă, cu exteriorul, pentru Darius Olaru, în spatele apărării oltenilor.

Mijlocașul roș-albaștrilor a scăpat de marcajul lui Zajkov și Badelj și a trimis balonul pe sub Laurențiu Popescu, care era ieșit din poartă.  Doar 8 minute mai târziu, FCSB și-a dublat avantajul grație reușitei lui Risto Radunovic

CFR a câștigat cu 4-1, dar un aspect l-a nemulțumit pe Mandorlini: „Nu am fost puternici”

Românul care a refuzat să mai stea în Superliga a semnat și va juca în Europa League: „Am venit să câștig trofee cu acest mare club”

Cine stă în poarta României la Euro 2024? Numărul 1 are o mare problemă: „Mă aștept ca Edi să meargă la sigur”

3 MARI întrebări despre selecția lui Edi Iordănescu în apărare: chiar nu exista o alternativă autentică?!