FOTBAL  »  Superliga  »  FC ARGEȘ - SEPSI

VIDEO + FOTO FC Argeș - Sepsi. A fost marcat cel mai rapid gol al sezonului în Liga 1!

Ionuț Șerban (29 de ani), mijlocașul central al lui FC Argeș, a marcat cel mai rapid gol al sezonului 2021/22 în meciul cu Sepsi. +8   FOTO

Articol de GSP - Publicat miercuri, 15 decembrie 2021 19:00 / Actualizat miercuri, 15 decembrie 2021 19:07

Ionuț Șerban (29 de ani), mijlocașul central al lui FC Argeș, a marcat cel mai rapid gol al sezonului 2021/22 din Liga 1 în meciul cu Sepsi (1-0 la pauză).

În minutul 1:43, căpitanul piteștenilor a deschis scorul pe arena din Trivale și a stabilit astfel un record.

Ionuț Șerban, cel mai rapid gol al sezonului în Argeș - Sepsi

+4 FOTO
  • Filmul golului în imagini succesive / Capturi TV @Telekom Sport 1
  • VIDEO cu golul

Latovlevici a centrat cu exteriorul la marginea careului, de unde Jafar Arias i-a așezat mingea cu pieptul lui Șerban. Acesta i-a „culcat” dintr-o fentă pe ambii stoperi ai covăsnenilor, Mitrea și Ninaj

A urmat un șut la firul ierbi, colțul lung, imparabil!

Până acum, recordul îl deținea Lucian Goge de la Rapid, cu golul lui marcat în remiza cu Sepsi (2-2) din etapa #11. Goge înscria atunci în minutul 02:06.

TOP 3 e completat de Claudiu Keșeru - gol în minutul 02:26 al partidei FCSB - Clinceni 3-2 din runda #10.

FCSB câștigă în prelungiri derby-ul cu Rapid! » Cronică de Costin Ștucan: Săpunaru a dat, Săpunaru a luat