FOTBAL  »  Superliga  »  CRAIOVA - FCSB 0-2

FCSB. Declarații la superlativ despre improvizația lui Toni Petrea: „E ca Rednic pe timpuri! Va face carieră dacă îl lasă să joace acolo”

Ovidiu Popescu a evoluat fără greșeală contra Craiovei. Sursă foto: Facebook FCSB Official

Articol de GSP - Publicat sambata, 19 decembrie 2020 10:46 / Actualizat sambata, 19 decembrie 2020 11:26

Dumitru Dragomir (74 de ani), fostul președinte al Ligii Profesioniste de Fotbal, a lăudat prestația lui Ovidiu Popescu din meciul CS Universitatea Craiova - FCSB, încheiat 0-2.

Suspendat, fundașul central Andrei Miron nu a putut fi folosit de Toni Petrea în confruntarea de pe „Oblemenco”. Locul acestuia a fost luat de Ovidiu Popescu - mijlocaș defensiv de meserie - care s-a adaptat însă perfect poziției în care a fost utilizat aseară.

„E ca Rednic pe timpuri, la modul cum iese cu mingea la picior. E peste fundașii centrali de la FCSB. Ar face carieră dacă l-ar lăsa să joace fundaș central”, a spus Dumitru Dragomir despre Ovidiu Popescu, la emisiunea „Digi Sport Matinal”.

Ovidiu Popescu e unul dintre cei mai vechi oameni din lotul FCSB-ului. E considerat un fotbalist exponențial de către toți antrenorii trecuți pe la echipă, fiind un jucător polivalent, care poate fi folosit pe mai multe posturi. Acesta a evoluat inclusiv pe postul de fundaș lateral.

6e nota primită de Ovidiu Popescu din partea Gazetei, după prestația din meciul Craiova - FCSB 0-2

VIDEO CSU Craiova - FCSB 0-2 // Dumitru Dragomir: „Mă mir cum de a fost Craiova pe primul loc până acum”

Mihai Stoica nu s-a abținut! Ironii după Craiova - FCSB 0-2: „Recital, dar împotriva cui?” » Nou atac la Istvan Kovacs + l-a ironizat pe Cârțu

„Man i-a făcut retragerea lui Bancu”. Adrian Florea, concluzii drastice după victoria FCSB la Craiova: „Mâna lui Papură s-a văzut la pauză, echipa a ieșit praf”

L'Equipe contrazice UEFA » Surpriză: francezii au anunțat „omul meciului” în România - Ucraina 3-0

România - Ucraina » Echipa de start gândită de Edi Iordănescu pentru primul meci de la EURO 2024

CALCULE: Cum se califică România în optimi la EURO 2024, după victoria fantastică în fața Ucrainei